zavřít
upravit profil

zpěvák, kytarista, soutěžící česko hledá superstar 3, ak. kytarista, hudební textař, hudbení skladatel

31 let,narozen: 17. 6. 1989 Čeladná 

Upravit životopis

Životopis

Zpěvák a kytarista Martin Ševčík se narodil v sobotu 17. června 1989 ve vesničce Čeladná na Severní Moravě.

Celé své dětství prožil v Kozlovicích, kde také navštěvoval základní školu. Jeho první zkušenosti s muzikou přišly asi v 5 letech, kdy začal chodit do folklorního souboru Valášek. K folklóru měl velmi blízko, protože jeho máma zpívala dlouhé roky ve folklorních souborech. Postupem času se u něj začal projevovat i zájem o sport, začal tedy chodit na fotbal. Fotbal se více dostal do popředí a na soubor Valášek už mu bohužel nezbylo tolik času, zvlášť když ho zachvátila touha ovládat nějaký hudební nástroj. Zkusil tedy keyboard. Ale jak rychle s tímto koníčkem začal, tak rychle skončil. Nicméně touha hrát na hudební nástroj přetrvávala. Jeho o rok starší bratranec začal v té době chodit na hodiny akustické kytary. Martin si řekl, že to by mohlo být to pravé a teď už víme, že měl pravdu.

Do týdne mu rodiče koupili jeho první akustickou kytaru. Po asi dvou letech, kdy opravdu pilně cvičil hru na kytaru i zpěv, ho rodiče přihlásili na jeho první pěveckou soutěž. Byla to soutěž FEDD (mezinárodní festival dovedností dětí), kde Martin zpíval písničku od skupiny Buty, Nad stádem koní. Podařilo se mu zvítězit, což ho velmi nakoplo a dalo mu chuť cvičit a zúčastnit se dalších soutěží. S postupem času se zúčastnil desítek dalších soutěží, na kterých většinou obsadil jednu z prvních tří příček.

Vzápětí se ale dostavil pubertální věk, a fotbal, který Martin v té době stále hrál, se stal číslem jedna. Úspěchy, kterých dosáhl ve zpěvu, se pro něj staly neviditelnými a Martin chtěl být fotbalistou. Z tohoto „pubertálního snu“ ho brzy probudil jeho otec, který ho hlavně v tomto období nejvíce tlačil do zpívání a hry na kytaru. Určitě si Martin pamatuje ty dny, kdy přišel ze školy, táta už na něj čekal s kytarou v ruce, a on v té době se znechuceným výrazem musel jít cvičit. Naštěstí tohle období netrvalo dlouho.

Zanedlouho přišel čas nastoupit na střední školu a Martin si vybral Obchodní akademii ve Frýdku-Místku. Na toto období vzpomíná velmi rád, ale trvalo kratší dobu, než obvykle trvá vystudovat střední školu. Když byl Martin na začátku 3. ročníku, to se psal školní rok 2005/2006, přihlásil se do televizní soutěže Česko hledá SuperStar III, kde se postupně probojoval několika vyřazovacími koly z asi 9 000 soutěžících až na celkové 5. místo. Tímto se jeho život radikálně změnil. Po skončení této soutěže musel z časových důvodů přerušit školu a přestěhoval se se z Kozlovic do Prahy. Začal hodně koncertovat a přišly první vlastní písničky, což ho přimělo natočit své první autorské album s názvem „Můj barevný svět“.

Proběhlo několik vystoupení po různých klubech, malých festivalech, charitativních akcích a proběhl i nespočet vlastních koncertů. Soutěž Česko hledá SuperStar III byla pro Martina určitým mezníkem, nebere to však jako zásadní věc ve svém životě. Nechce na této soutěži stavět svou kariéru nebo to, co dělá, spíš to bere jako odrazový můstek, ale je rád za zkušenosti a zážitky, které díky této soutěži nasbíral, to vám totiž nikdo nevezme.
Po úspěšném složení maturitní zkoušky (2011/2012) na střední škole v Brandýse nad Labem vydal Martin svoji druhou desku „I Hate the Fall“, která je zcela autorské a na které spolupracoval s americkým hudebníkem a producentem Ianem Kelosky. Album „I Hate the Fall“ je úplně jiné, než to první. CD je v angličtině, muzika je vyspělejší a lidé mohou poznat, co všechno Martin za posledních 5 let zažil a co podstatného se v jeho životě událo.

V polovině roku 2012 se Martin mimo jiné připojil ke kapele Doctor Victor, nikoliv jako zpěvák, ale jako baskytarista. S touto skupinou nasbíral mnoho úspěchu na českých i mezinrodních soutěžích, podílel se na skládání písní a s touto kapelou si zahrál například jako předskokan před skupinou Lucie.

Po 3 letech Martin ukončil působení v této kapele a na plno se věnuje vlastním projektům. Nejčastěji vystupuju v duu s bubeníkem Tomášem Formánkem a také s "coverovou" skupinou THE STREAM, kde je Martin frontmanem. Martin odehraje ročně přes 150 vystoupení a dále pracuje na vlastích písničkách. K poslednímu počinu patří singl Doufám, že hvězdy jsou, ke kterému natočil i videoklip, který výšel 9.6.2020. Martin má v plánu vydávat další singly a klipy.

Martin Ševčík

31 let, zpěvák, kytarista, soutěžící česko hledá superstar 3, ak. kytarista, hudební textař, hudbení skladatel