zavřít
Upravit životopis

Životopis

Shaun Baker se produkci taneční hudby začal věnovat již v roce 1997, své desky vydává pravidelně u známých tanečních labelů Alphabet City, Sushi Tunes / Ministry of Sound a A45. Jako DJ obletěl Shaun takřka celý svět od Japonska přes Austrálii, Evropu, až po Jižní Ameriku.

Shaun se narodil v Anglii. Vyrůstal v oblasti poblíž Yorku na severu Anglie. Shaun se nikdy pořádně nezajímal o standardní koníčky typu fotbal, atd., ale o muziku již od útlého dětsví. Nikdy neměl vyhraněný hudební vkus, takže poslouchal všechno co šlo – rock, ska, pop, dance, hip-hop, r´n ´b, folk, soul,…prostě cokoliv co dokáže hodit do pohodové nálady. „ Hudba je v mém životě ta nejdůležitější věc“ říká Shaun.

Shaun se naučil skládat a hrát již na základní škole, kde jeho první nástroj bylo čelo. Ale později přešel od tvorby klasické hudby na DJ-ing. Po jeho odchodu z UK v osmdesátých létech se usadil v Německu a začal svouji DJ karieru jako Shaun Baker v malých klubech. Začal si budovat cestu pro hraní na velkých akcích. Netrvalo dlouho a hrál své energické DJsety po celém světě od Ibizy, přes Mallorcu, Taiwan, Thajsko, Japonsko, Corfu, Francii, Anglii, Poslko, Holandsko, Rakousko až po Švýcarsko, atd…..a samozřejmě i po celém Německu. Jeho hudební produkce začala v roce 1997 produkováním komerční dance music. Jeho prvním veleúspěšným počinem byl singl Explode v projektu Jordan & Baker, která vstoupila do Německých hitparád dokonce dvakrát v jednom roce a stále je označována jako „classic trance track“ mnoha slavnými DJ´s, což také byl důvod k znovuvydání s remixy od DJ´s Steve Murana a E-Craig.

V roce 2005 se Shaun spojil se Sebastianem Wolkerem na prvím Shaunově samostatném singlu „X-plode2“, který úspěšně zbořil všechny německé hitparády, když dosáhnul na prví příčku po dobu tří týdnů a také první příčku v hitparádě Sunshine Live Chart. ( číslo 1 – Dance radio station v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Viva Club Rotation chart ) ( nejpopulárnější na Dance TV program v Německu Rakousku Švýcarsku a číslo 1 v Dance chart na Musicload )

Xplode2 zůstalo na této pozici po dobu 8 týdnů a dále vstoupilo do Německé Singl Charts a tam zůstalo po dobu dalších 9 týdnů v top 100. Nasledující singl Push Deep po dosáhnutí nejvyšších příček Německé singl charts se stal taktéž velkým hitem.

Samozřejmě že sága pokračuje a mnoho dalších skladeb bylo převelice úspěšných. Připomeňme si megahit Bakerman, nebo shash hit V.I.P., který právě v tuto dobu ovládá hitparády celého světa. Shaun na sebe může být pyšný nejen kvůli svým energickým DJ-setům, ale i po stránce své show, jako DJ hraje rád na velkých ale i malých , komerčních ale i nekomečních akcích a velice rád popisuje svůj styl jako „universální muziku“ – tedy ne pouze s vyhraněným hudebním vkusem. To co při svých DJ-setech preferuje je, poskládat skvělou Djshow z různých tanečních stylů – Trance, dance, house, electro, techno,….. Každý kdo viděl Shauna „ v práci“ ví, že nelze zapomenout na jeho jedinečné umění s gramofony a na jeho extrovertní osobnost…