zavřít
Upravit životopis

Životopis

Shavo Odadjian je baskytarista metalové kapely System of a Down z Los Angeles.

Narodil se v Arménském Jerevanu, ale brzy odešel s rodinou do Itálie, odkud se přesunul do L.A. v Kalifornii. Jako mladý jezdil na skateboardu a poslouchal punk rock a heavy metal, sám uvádí kapely Kiss, Black Sabbath, Punk Angels a Slayer. Chodil na stejnou školu (Alex Pilibos Elementary School- Arménská škola v LA) jako Daron Malakian a Serj Tankian, v té době se ovšem neznali, byl mezi nimi věkový rozdíl (Serj je ročník 1967, Shavo 1974 a Daron 1975)

Později pracoval jako úředník v bance, v té době byl managerem SOIL (Kapela Serje a Darona). V roce 1995 se stal natrvalo baskytaristou SOAD. Shavo je také velmi známým a populárním DJem v oblasti LA (vystupuje pod jménem "DJ Tactic")

Shavo režíroval také velkou část videoklipů k singlům SOAD (např. "Areials", "Toxicity", "Question!" nebo "Hypnotize); používá přitom inovativní metody a vytváří tak zajímavou a surrealistickou atmosféru. Říká se, že video k singlu „Question!“ bylo natočeno podle snu, který se Shavovi zdál.

Na koncertech má asi nejvíc energické vystupování a udržuje nejbližší kontakt s publikem. Někdy se dokonce natírá fosforem, aby byl opravdu k nepřehlédnutí.

V roce 1993 si zahrál po boku Arnolda Schwarzeneggera v klipu AC/DC na singl „Big Gun“.

Ví se také, že bude Co-Producentem hororového filmu, nechce však prozradit jméno režiséra ani název filmu.

Po začátku pauzy System of a down se pustil do projektu s RZA z Wu-Tang Clanu a založili skupinu Achozen.

Dále v době pauzy SOAD dal vzniknout projektu „urSession“, což je web, který slouží pro prezentaci a vyhledávání různých hudebníků; např. hledá-li kapela nového bubeníka stačí kouknout na urSession a prohlédnout prezentace registrovaných bubeníků.

Hraje na basy značek Gibson a Ibanez.

Mohli by vás také zajímat…