zavřít
Upravit životopis

Životopis

Shawn Caminity Pyfrom se narodil v Tampě na Floridě, ale v 7 letech se přestěhoval do Los Angeles. Shawn má jednoho staršího bratra Chrise a mladší sestru Amber. Shawn studuje doma a chce se dostat na Univerzitu, kde chce marketing studovat. Shawn žije v Los Angeles s matkou a sestrou, jeho bratr žije s otcem na Floridě.

Jako Andrew Van de Kamp, vzpurný náctiletý syn Marcie Crossové v “Zoufalých manželkách”, tropí Shawn Pyfrom rozruch. Je jednou z mladších hollyvoodských rychle rostoucích hvězd. Hraje také v připravovaném Disney remaku – “The Shaggy Dog”, kde jsou dalšími herci: Tim Allen, Kristin Davis, Danny Glover a Robert Downey, Jr., dále účinkuje v připravovaném nezávislém thrilleru “The Darkroom”, který byl nedávno produkován.

Pochází z Tampy (Floridy). Pyfrom hraje tak dlouho, kam až jeho paměť sahá. Na Floridě začal v mnoha reklamách, nakonec obsadil Disneyho “Sing Me A Story” a Tampa seiál nazvaný “The Reppies”, který odstartoval jeho úspěšnou dráhu. Byl součástí projektů HBO “From the Earth to the Moon” a publikovaného dramatu “The Cape". Poté Pyfrom zabalil oba životní styly a přestěhoval se s matkou a dvěma sourozenci do Los Angeles. Po příjezdu do LA měly děti domácího učitele a účastnily se konkurzů.

Pyfrom, mimořádně všestranný mladý herec, vystoupil v epizodě "7th Heaven” jako dítě s Tourettovým syndromem, byl nominován na Emmy za příběh “Touched By An Angel”, kde hrál mladého židovského chlapce (s protějškem Kirkem Douglasem). Mezi další patří: ABC film týdne “Come On Get Happy: The Partridge Family Story” – seriál o rodině, který popisuje přátelského a zrzavého – Dannyho Bonaduce. Pyfrom se přesvědčivě vyvijí v mladého Bonaduce, za což ho The Hollywood Reporter nominoval na “Young Star Award”.

Dříve, než přijal roli v “Zoufalých manželkách”, hrál Pyfrom v CBS komedii “Still Standing” s Jarni Gertz a ABC hitu “8 Simple Rules”. Objevil se také v populárních show: “Malcolm in the Middle”, “Reba”, “Drew Carey”, “Buffy the Vampire Slayer”, “La Doctors”, “Chcago Hope”, “Jesse”, “Ellen”, “The Division” a v kanadském hitu “My Hometown”. Mezi jeho filmové úspěchy patří: “Pay It Forward” s Helen Huntovou a Kevinem Spaceym, kanadská komedie “A Day In The Life” a Disneyho “Max Keeble´s Big Move”. Z mluveného slova jmenujme roli v pravidelném seriálu “Stanley” a “Kids From Room 402”.

Když Pyfrom nepracuje, poslouchá hudbu, tráví čas s přáteli a chodí do kina. Rád se jako dobrovolník věnuje potřebným dětem. Je nadějným umělcem, nadšeným čtenářem a výborným studentem. Nedávno získal diplom na střední škole a mezi hraním se chystá ke studiu na univerzitě.

Mohli by vás také zajímat…