zavřít
Upravit životopis

Životopis

Shereen se poprvé seznámila s orientálním tancem v roce 2000. Zanedlouho začala vystupovat a vyučovat v Praze.

Zde se také setkala s mnoha českými tanečnicemi a mimo jiné i s významnou americkou tanečnicí Jade Henriksen, držitelkou titulu Bellydancer of the Universe. Ta Shereen nejen tanečně ovlivnila, ale také ji podpořila v jejím záměru odjet za dalšími tanečními zkušenostmi do zahraničí.
V roce 2004 odjela Shereen do Londýna, kde se postupně prosadila jako přední tanečnice egyptského kabaretního stylu. Začala zde také vystupovat s živou hudbou. Především práce s hudebníky rozvinula její vnímaní orientalního tance a hudby.

Profesní růst jí umožnil navštěvovat soukromé lekce u mnoha předních hudebníků a tanečníků. Na podzim téhož roku se Shereen obohacena o cenné zkušenosti vydala na dvouměsíční cestu do Nepálu, Indie a Spojených Arabských Emirátů, kde tančila na soukromých akcích.
Následující půl rok strávila převážně výukou v Praze a odtud se vrátila opět do Londýna, kde měla do konce roku 2006 stálé pracovní angažmá. Současně také cestovala a vystupovala v mnoha zemích světa, například ve Francii, Gambii, Finsku, Turecku, Slovinsku, Německu, Itálii, Rumunsku a mnoha dalších. Vystupuje pro členy královských rodin zemí Blízkého východu, členy vlád evropských i arabských zemí a známé osobnosti.

Od roku 2005 se soustředí na výuku egyptského kabaretního stylu a folklorních stylů Blízkého východu a brzy se stává mezinárodně vyhledávanou lektorkou. V současné době tráví většinu času na cestách a dělí se o své zkušenosti se stovkami studentů z celého světa. Nadále se vzdělává u nejlepších světových tanečnic a pravidelně navštěvuje taneční festivaly v Egyptě. Svým stylem je nejblíže egyptským tanečnicím 40. a 50. a 60. let, na jejichž klasický tanec se snaží navázat.