zavřít
Upravit životopis

Životopis

Choi Si-Won, přezdívaný také jako Siwon, je korejský zpěvák a herec. Je členem super chlapecké skupiny Super Junior a její podskupiny Super Junior-M. Siwon mluví korejsky, mandarínsky a jen velmi málo kantonsky.

Vystudoval Gu Jeong High School v únoru 2006 a později navštěvoval Inha University.

V roce 2010 Siwon podstoupil operaci, protože měl zánět slinných žláz.

Siwon je oddaný křesťan, je také bubeník a vlastní i černý pás v taekwondo.

Narodil se 7.4. 1986 a vyrůstal v zámožné, přísné protestantské rodině v Soulu, v Jižní Koreji. Už v 16 letech si ho všiml jeden talentové agent avšak Siwonovi rodiče nesouhlasili s tím, aby jejich syn pracoval v showbyznysu a tak musel jít potají na konkurz. Po jeho úspěšném absolvování, mu rodiče umožnily podepsat smlouvu s agenturou SM Entertainment, kde byl cvičen v oblasti zpěvu, herectví a tance. V roce 2003 se objevil poprvé v hudebním videoklipu Grace s 'Dana, kdy byl ještě sólovým zpěvákem.

Zanedlouho po jeho prvním televizním vystoupení SM Entertainment vydala sdělení, že Siwon bude jeden z dvanácti členů chlapecké skupiny, která se později stala známou jako Super Junior.

Siwon účinkoval také v TV show než 18 vs. 29 a Precious Family. Potom byl vybrán do role Park Sang-woo v minisérii Spring Waltz.

Siwona však proslavila jeho role mladého prince Liang Shi v historickém akčním filmu A Battle of Wits z roku 2006.

Siwon si také zahrál v středoškolské mystery komedii Attack on the Pin-Up Boys spolu s ostatními členy Super Junior.

O něco později, byl Siwon obsazen do mini-dramatu Legend of Hyang Dan jako hlavní postava Lee Mong-Ryong.

V lednu 2010 si Siwon zahrál v romantické dorame Oh My Lady, kde ztvárnil slavnou hvězdu, která se zamiluje do starší 35 leté ženy. Siwon hrál také v dorame Athena.

V březnu 2011 si zahraje po boku Ivy Chen a svého kolegu ze skupiny Super Junior, s Lee Dong Hae, v tchajwanské doramě Extravagant Challenge, jejíž námět čerpá z populární mangy Skip beat od Yoshiki Nakamura.