zavřít
Upravit životopis

Životopis

Její celé jméno je Shiri Freda Appleby. Narodila se 7.prosince roku 1978 v San Fernando Valley,které je kousek od Los Angeles. Je dcerou manželů Jerryho a Diny Appleby. Má mladšího bratra Evana a její jméno znamená v hebrejštině "moje píseň". Svojí kariéru opravdové herečky začala v roce 1984 v serálu Santa Barbara.

V roce 1997 promovala na Calabas High School, kde byla svojí třídou zvolena za "Most Spirited" ("Nejvíce Duchaplnou") žákyni. Jeden rok byla také roztleskávačkou Calabasas Coyotes. Po roli v seriálu 7th Heaven a ještě dalších malých roličkách se zapsala na UNIVERSITU OF SOUTHERN CALIFORNIA, kde se pustila do studování anglické literatury. Studium však brzy přerušila a rozhodla se naplno věnovat herectví.

V roce 1999 dostala jednu ze svých nejznámějších rolí a to mladou středoškolačku Liz Parkerovou v seriálu Roswell. Právě díky Roswellu se Shiri stávala čím dál tím slavnější, začala vystupovat v různých pořadech a objevila se na titulních stránkách různých časopisů. V roce 2002 po skončení seriálu Roswell dokončila Shiri svou další hlavní roli, roli přítelkyně ladého studenta Amy Millerovou ve filmu Nebezpečná známost „Swimfan“.

Autor: Markéta Mašková

Mohli by vás také zajímat…