zavřít
Upravit životopis

Životopis

Její umělecké jméno je Lin Li-Hui.Její pravé jměno je příležitostně pokřtěno jako Hsu Chi nebo Shu Kei.Její jméno je někdy viděný ve westernové objednávce jako Qi Shu. Narodila se v chudé rodině v Taiwanu. Mladá Shu Qi se v 17. letech přesunula do Hong Kongu, kde se stala modelkou pro dospělý magazín. Nakonec přišla pod vedení Hong Kongského výrobce s nímž podepsala několik pornografických filmů. Jeden z nich byl Sex&Zen 2.

Hrála také ve filmu Derek Yee´s (1996),Viva Erotica, který byl natáčen v Hong Kongu oproti minulému Leslie Cheung a Karen Mok. Hong Kongské filmové ocenění dostala za nejlepší podporující herečku. Od té doby se objevila v tradičním Hong Kongským filmu Gorgeous (1998),The Island Tales (1999) a v Millennium Mambo (2000). V roce 1999 se Ang Lee přiblížil k Shu QAi díky roli Crouching Tiger a Hidden dragon.

V roce 2002 se objevila v Hollywoodském filmu The Transporter a v So Close. V roce 2004 dostala roli v Hong Kongském hororu The Eye 2. Roku 2005 vyhrála Nejlepší herecké oceněmí a Golden Horse Awards za třa role v Hou Hsiao-Hsienś Tree Times.

Mohli by vás také zajímat…