zavřít
Upravit životopis

Životopis

Simon Ammann se narodil v Grabs ,ale vyrůstal v malé vesničce Unterwasser. Říká, že Unterwasser je nebe na zemi a že zde jednou určitě chce bydlet. Momentálně bydlí v Schindellegi, kde trénuje i s celým národním týmem, ale spoustu času stále tráví ve svém rodné vesničce Unterwasser s rodiči. Jako malý musel Simon pomáhat rodičům s jejich farmou. Neměli vůbec žádnou televizi a tak Simon začal se sportem, aby měl co dělat. Pár kilometrů od Unterwasser je malý skokanský můstek. Simon si poprvé skočil ve věku 10 let a všem ukázal jaký má obrovský talent. Simon měl pro skákání na lyžích výbornou psychiku i postavu a od začátku si skákání zamiloval. Jak říká, je neskutečně šťastný, že začal se skoky a nic ho nemůže naplnit právě tak jako tento sport.

Simonův první velký úspěch přišel roku 1997 ve věku 16 let ve Světovém poháru. Roku 1998 postoupil z kvalifikace do Olympijských her v Naganu kde skončil 35. Před Zimními olympijskými hrami roku v Salt Lake City se zranil, avšak her se zúčastnil a všechny překvapil. Vyhrál zlatou medaili jak ve skoku na malém můstku, tak i na velkém. Byl druhým skokanem, který dokázal vyhrát na obou můstcích zlatou medaili. Po Olympijských hrách v Salt Lake City se stal Simon ve Švýcarsku velkou hvězdou a dokonce byl mnohokrát zván do Amerických talk show. Také zvítězil na \"Holmenkollen ski festival\" v roce 2002 a 2007. Objevil se i na Olympijských hrách v Turíně, kde ale žádných větších úspěchů nedosáhl.

Od roku 2006 studuje elektrotechniku a informatiku. V únoru roku 2007 vyhrál na velkém můstků v Sapporu. O Simonovi média často tvrdí, že vypadá jako Harry Potter, ale to se Simonovi osobně nelíbí. Jeho přátelé a fanoušci říkají že je Simon otevřený veselý a skromný člověk. Mezi skokany je velmi oblíbený, reportérům vždy rád odpovídá na dotazy a fanouškům rozdává podpisy.


Znamení : rak
Výška : 1,72 m
Váha : 60 kg
Záliby: snowboard, hudba
Oblíbená barva: zelená
Oblíbené jídlo : asijské
Oblíbené pití: minerálka, čaj
Barva očí: modro-šedá
Řeč: němčina, angličtina, francouzština
Oblíbené auto: Ferrari
Oblíbená kniha: fantastický román
Skáče od: 1992
Olympijské zlato: dvě zlaté medaile v Salt Lake City 2002 (K90 a K120)
Vítězství v SP: Holmenkollen, Oslo 2002 a Lysgårdsbakken, Lillehammer 2006

Olympijský vitěz na středním můstku na OH Vancouver 2010.