zavřít
Upravit životopis

Životopis

Simon Mignolet je belgický fotbalový brankář momentálně působící v anglickém klubu Liverpool FC. Účastník Mistrovství světa 2014 v Brazílii.

Klubová kariéra
Z belgického klubu K. Sint-Truidense V.V. jej v červnu 2010 získal anglický tým Sunderland AFC, který s mladým brankářem podepsal 5letou smlouvu. Za Sunderland odchytal celkem 90 ligových utkání.

V červnu 2013 se Mignolet dohodl na pětileté smlouvě s jiným anglickým klubem Liverpool FC. Stal se zároveň prvním Belgičanem v historii tohoto anglického klubu. V závěru podzimní části sezóny 2014/15 se potýkal se špatnou formou, která přinutila trenéra Brendana Rodgerse posadit jej na lavičku náhradníků, jeho místo zaujal Brad Jones.

Reprezentační kariéra
Simon Mignolet působil v belgické fotbalové reprezentaci do 21 let, za kterou odchytal celkem 8 zápasů.

Od roku 2010 je členem A-mužstva Belgie. 1. září 2010 byl poprvé nominován do A-mužstva na základě dobrých výkonů v Sunderlandu, nicméně do hry nezasáhl. Mezi tyče se poprvé postavil 25. března 2011 v kvalifikačním utkání proti domácímu Rakousku, přičemž ani jednou neinkasoval (výhra Belgie 2:0). Posléze v národním týmu vytvořil stabilní brankářskou dvojici s Thibautem Courtoisem.

Trenér Marc Wilmots jej vzal na Mistrovství světa 2014 v Brazílii, kam Belgie suverénně postoupila z prvního místa evropské kvalifikační skupiny A. Mignolet nezasáhl ani do jednoho zápasu na turnaji, všech pět odchytala brankářská jednička Thibaut Courtois. Se šampionátem se Belgie rozloučila čtvrtfinálovou porážkou 0:1 s Argentinou.

Simon Mignolet

29 let, fotbalový brankář