zavřít
Upravit životopis

Životopis

Simon Pegg si postupem času vybudoval úctyhodné televizní a filmové portfolio. K jeho prvním úspěchům patřil sitcom Spaced z produkce stanice Channel 4, na němž se podílel jako spoluscénárista a představitel jedné z titulních rolí. Díky obrovskému ohlasu, který seriál vzbudil u publika i profesionálů z televizní branže, si televize ještě před odvysíláním celé první série objednala pokračování. Obě sezóny pak byly nominovány na ceny British Comedy Award (včetně kategorií nejlepší sitcom a nejlepší vycházející televizní hvězda pro Simona), britské a mezinárodní ceny BAFTA (kategorie nejlepší sitcom) a mezinárodní Emmy.

Další obrovský úspěch zaznamenal se svým celovečerním scénáristickým debutem Soumrak mrtvých, v němž také ztvárnil hlavní roli. Film se vyšplhal na první místo v britském žebříčku nejnavštěvovanějších filmů, v Americe dosáhl na pátou příčku. V roce 2005 byl nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší film, Cenu Londýnských filmových kritiků (nejlepší film a nejlepší scénář), ceny Empire Film Award, South Bank Show Award, NME Award a British Comedy Award. Odnesl si British Independent Film Award za nejlepší scénář a Empire Film Award za nejlepší film.

V roce 2007 se Simon Pegg objevil v titulních rolích filmů Run, Fat Boy, Run s Thandie Newton a Hankem Azariou (režie David Schwimmer), Vzrušující sny s Penelope Cruz, Gwyneth Paltrow, Martinem Freemanem a Dannym DeVito (r. Jake Paltrow), Big Nothing s Davidem Schwimmerem a Jednotka příliš rychlého nasazení (rež. Edgar Wright, Simon Pegg se zde podílel také na scénáři)

Objevil se také ve filmech Mission: Impossible 3, Hra o smrti, Nonstop párty a Válka policajtů. Na kontě má dále seriál Historky z metra, televizní drama Final Demand, sitcom Hippies, seriál skečů Velkovlak, válečné seriálové drama Bratrstvo neohrožených, sitcom Faith in the Future, seriály I'm Alan Partridge, Friday Night Armistice, Saturday Armistice, Black Books, Brass Eye a Dr. Who a televizní drama Laugh Until You Die.

Jako scénárista se nedávno podílel na úpravách velkorozpočtového animovaného filmu Free Jimmy a momentálně má rozjednáno několik projektů pro britské i americké produkční společnosti.

Mohli by vás také zajímat…