zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sky Ferreira je americká zpěvačka, modelka, skladatelka a herečka.

Brzký život
Sky Ferreira má původ v Brazílii a Portugalsku. V dětství zpívala v kostele gospel. Vyrostla v blízkosti rodinného přítele Michaela Jacksona a jak popisuje v jednom rozhovoru: "Stali jsme se prostě přáteli. Když jsem se narodila, vyrůstala jsem okolo něho. Vždycky jsem ho viděla, trávila jsem s ním prázdniny a tak." Ve 13 letech začala chodit na hodiny zpěvu, aby si ho vylepšila. Několik dalších let strávila umisťováním svých vlastních či přezpívaných písní na sociální sítě. Krátce před jejími 15. narozeninami si jí všimli švédští producenti Bloodshy & Avant, jelikož jim poslala skrz sociální síť zprávu. Producenti se s ní rozhodli spolupracovat.

Sky je ovlivněná umělci jako Michael Jackson, Elton John, Madonna, Britney Spears a Gwen Stefani.

Kariéra
2011: As If!

22. 3. 2011 vydala Sky pod společností Capitol Records své 1. EP album pojmenované As If!. To obsahuje 5 písní: Sex Rules, Traces, Haters Anonymous, 99 Tears a 108. Ke všem písním (kromě Haters Anonymous) byla natočena lyric videa a k Traces i hraný videoklip. Píseň Sex Rules se prodává i jako singl.

2012: I'm Not Alright
Ke konci roku 2012 je naplánováno vydání desky "I'm Not Alright". Původně se toto CD jmenovalo "Wild At Heart", ale název byl později změněn. 12. 6. 2012 byl zveřejněn 1. sing z tohoto alba pojmenovaný "Red Lips".