zavřít
upravit profil

modelka, finalistka miss čr 2007

narozena: 18. 7. 1989 Brno, Československo  † 24. 6. 2010 Brno, Česká republika

Upravit životopis

Životopis

Ve zkratce:
Znamení: Rak
Bydliště: Brno
Výška: 170 cm
Míry: 80-60-88
Sourozenci: Má dva starší bratry (35 a 45)
Škola: Studovala soukromou vysokou školu Akademie Sting, obor zdaňování finanční kontroly
Jazyky: Anglický, Německý
Koníčky: hra na klavír, posilovna, aerobic, capuera, zvířata, procházky, knihy
Zemřela 24. 6. 2010 při autonehodě.

2003
Soňa Dedíková začíná pracovat na kariéře modelky. Už od tohoto roku, tedy od čtrnácti let, pracuje v agentuře Jaroslava Ráce B51. „Soňa byla v Brně velice oblíbená, byla takové sluníčko, milá a pracovitá,“ řekl Blesk.cz.

2004
Titul Brno Girl 2004 – nejkrásnější dívka Brna

2005
Probojovala se do finále Miss Reneta, která je určena studentkám středních škol. Získala cenu publika.

2007
Zasedla v porotě soutěže Brno Girl 2007 a pomáhala vybírat nejkrásnější dívku druhého největšího českého města.

2007
Finalistka s číslem jedna v Miss ČR. I když patřila mezi jasné favoritky, korunku si nakonec odnesla Kateřina Sokolová - Soňa byla ze všech dívek nejmenší. Na ostrově Rhodos, kde finalistky trávily dvanáctidenní dovolenou, Dedíková získala titul Miss Dive - nejhezčí podvodní kráska a titul Nejkrásnější hlas.

2008
Možná i kvůli tomu, jak byl oceněn její krásný hlas, rozhodla se Soňa, že zkusí roli moderátorky. S finalistou SuperStar Juliánem Záhorovským moderovala vernisáž obrazů Ivo Pešáka a Ivany Barazy v brněnském klubu Ponrepo. Spolu pak moderovali ještě několik dalších akcí a spekulovalo se, jestli spolu něco nemají. Když se připravovali na akci, fotoaparáty zachytily, že k sobě mají opravdu blízko. Misska ale vztah se zpěvákem popírala. „Svůj soukromý život si nechám pro sebe, ale s Julianem opravdu nic nemám,“ tvrdila.

2009
Vyhrála druhé místo ve Svitavách v českém finále soutěže Miss Europe & World Junior. Stala se tak první vicemiss Miss Europe & World Junior.

2009
Semifinalistka Miss Academia

2010
Měla před sebou celý život a hodně plánů, ale také cesta domů... Finalistka Miss ČR 2007 Soňa Dedíková (†21) chtěla budovat kariéru, založit rodinu. Ve čtvrtek večer 24. 6. 2010 však v autě zabila sebe i svou kamarádku, hostesku Barboru H. (†18), sedící na místě spolujezdce.
Soňa ve čtvrtek večer nastartovala motor svého auta, vyjela z Masarykova okruhu a sešlápla plyn. Cesta pro ni a její kamarádku skončila už po 300 metrech. Mladá dívka nezvládla zatáčku a vlítla pod kola náklaďáku.
Dívky se vracely z dvoudenní akce na okruhu, kde pracovaly jako hostesky.
Podle informací měla kráska, která neřídila déle než půl roku, auto půjčené od přítele ( tanečník Pavel Kapoun (26) ).
Jen v dobrém přátelé vzpomínají i na Soňu. „Uměla si jít za svým cílem. Už od patnácti let sama jezdila do Prahy na castingy,“ vzpomíná na Soňu Dedíkovou její objevitel Jaroslav Rác. „Nikdy se nestalo, že by přišla o minutu později. Vždycky byla plná optimismu,“ charakterizuje Soňu Rác. Typická podle něj byla také její snaha pomáhat druhým.
Toho si všiml také zpěvák Julian Záhorovský (26), se kterým Soňa moderovala „Já jsem na to byl líný, ale ona pro nás psala scénáře a dělala všechno pro to, aby se stala profesionální moderátorkou,“ řekl Julian.
Soňa byla krásná, pro top modeling měla ale jeden handicap. Tím byla její výška 170 cm. „Doháněla to ale snaživostí,“ nešetřil chválou fotograf Petr Šebl.
Podle Jaroslava Ráce už ale Soňa kariéře modelky nepřipisovala zásadní význam. „Zajímalo ji v první řadě moderování, a čím dál víc se profi lovala i jako manažerka. Směřovala už ale taky ke společnému životu s přítelem a rodině,“ uvedl Sonin kolega a přítel Jaroslav Rác. Všechny tyhle sny a plány, stejně jako touhy Barbory H., se rozplynuly ve čtvrtek po 300 metrech osudné jízdy.