zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcera strojního technika a sekretářky. Od svých šesti let se věnovala baletu a v letech 1974-78 byla členkou baletního souboru Vídeňské opery.

Nejprve pracovala jako zubní laborantka a od roku 1986 jako barmanka ve vídeňském disco klubu. Příležitostně pózovala na reklamy pro časopisy a obchodní katalogy, kde si jí povšiml režisér Robert van Ackeren a obsadil ji do titulní role ve svém erotickém filmu Venuše v pasti.

Postava atraktivní a nebezpečné svůdnice Cocy jí přinesla popularitu a další příležitosti před film. a TV kamerou, kde však většinou obměňuje typ přitažlivých osudových žen (např. starší sestra císařovny Sissi v kostýmním snímku Sissi: Film).

Vytvořila hlavní roli automobilové závodnice v TV seriálu Benzin im Blut (1999, Benzín v krvi). Od ledna do dubna 1994 se představila na jevištích německy mluvících metropolí jako titulní hrdinka v dramatizaci románu Theodora Fontanea Effi Briestová.

Jejím životním partnerem je vídeňský marketingový expert Klaus Eggenfellner. Z předchozího vztahu má dceru Janinu (nar. 1986) a syna Lee-Oscara.

Mohli by vás také zajímat…