zavřít
Upravit životopis

Životopis

Stana Katić je kanadská filmová a televizní herečka a pěvkyně– mezzosopranistka žijící ve Spojených státech. V současnosti je známá především díky roli v televizním seriálu Castle na zabití (2009) na stanici American Broadcasting Company .

Osobní život

Mládí
Narodila se jako Stana Katić v kanadském Hamiltonu (Ontario) srbským rodičům, kteří emigrovali ze Socialistické federativní republiky Jugoslávie. S rodiči se usadila v illinoiském městě Aurora. Následně se rodina několikrát stěhovala mezi Spojenými státy a její rodnou Kanadou. Poté, co v roce 1996 ukončila střední školu West Aurora High School, pokračovala ve studiu herectví na chicagské Goodman School of Drama.

Mimo angličtiny hovoří italsky, francouzsky a chorvatsky.

Herecká kariéra
Jako herečka ztvárnila role Hany Gitelmanové v seriálu Hrdinové, Collette Stengerové v seriálu 24 hodin (5 sezón) nebo Jenny ve filmu Chuť lásky, v němž si zahrála po boku Morgana Freemana. Také vytvořila postavy Morgensternové ve snímku Franka Millera Spirit, Corinne Veneauové v bondovce Quantum of Solace nebo Simone Renoirové ve třetím pokračování Flynn Carson: Kletba Jidášova kalichu.

V srpnu 2008 televizní stanice ABC ohlásila uvedení nového seriálu Castle na zabití, kde získala jednu z hlavních rolí Kate Beckettové. Ve stejném roce také založila vlastní produkční společnost Sine Timore Productions. Název v latině znamená „beze strachu“.

Mohli by vás také zajímat…