zavřít
upravit profil

producent, zpěvák, skladatel, rapper

narozen: 11. 11. 1974 Louisvillle, Kentucky, USA  † 25. 2. 2008 Louisville, Kentucky, USA

Upravit životopis

Životopis

Static Major, se ve skutečnosti jmenoval Stephen Ellis Garrett, narodil se 11.listopadu 1974.
Byl známý RnB skladatel, výborný producent ale i zpěvák (bývalý člen formace Playa), jehož jméno bylo spojováno s úspěchy mnoha známých hvězd.

Dne 25.2. zemřel v Louisville, ve věku 33let.

Jeho největší úspěchy byly třeba spolupráce na bodujících singlech jako "Try Again" zpěvačky Aaliyah, který se v roce 2000 stal součástí soundtracku k filmu Romeo Must Die, počítá se také k dalším velkým hitům, jako např. "Pon" (Ginuwine), "Luv To Luv Ya" (Timbaland) , " On The Hotline" (Pretty Rick) a spousty dalších.

,,Ztratili jsme jednoho z největších producentů a skladatelů téhle doby, ale co víc, ztratili jsme syna, bratra, manžela, otce,..." vyjadřuje se k smutné záležitosti zpěvák Tank. ,, Celou Blackground Family (The Blackrgound label) to silně dojalo." Přičiny úmrtí příliš jasné nejsou, hovoří se však o tom, že tou hlavní příčinou bylo mozkové aneurisma.

Z dlouhého seznamu umělců, kteří se Staticem spolupracovali, uveďme ještě například Jay-Zho, Christinu Aquilleru, Diddyho či Davida Bannera (Static se podílel na jeho songu "Crank It Up", 2004). Naposled zašel Static do studia společně s Lil´Waynem, kvůli Waynově tracku "I Got My".

Na Staticově myspaceu zanechávají fanoušci spoustu zpráv a soucitných kondolencí. ,,Jsi nenávratně pryč, ale tvoje hudba bude žít navždy," říká jeden z nich.

Mohli by vás také zajímat…