zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jeho celé jméno zní Steen-Gino Agro. Matka pochází z Dánska a otec ze Sicílie. Narodil se a vyrůstal v Manchesteru, již mnoho let pracuje v reklamě. Natočil několik desítek, snad i stovek reklam od reklam na banky po reklamy na Jorkšírský pudink. Mezitím si našel i čas na psaní scénářů a natáčení krátkometrážních filmů.

„Mother´s Day“ (1999) byl poprvé promítán na filmovém festivalu v Montrealu. Poté byl promítán na několika dalších mezinárodních filmových festivalech, i v televizi. V roce 2003 získal „The Painter“ druhé místo (mezi asi pěti sty dalšími snímky) na národní soutěži 48 Hour Film Challenge. Jde o filmy, které nesmí vznikat déle než 48 hodin, od scénáře až po realizaci.

Steen Agro byl ve své tvorbě ovlivněn jak hollywoodským mainstreamem, tak americkým a evropským nezávislým filmem: „Za vzor si beru bratry Coenovy, Luca Bessona, Stevena Spielberga a Petera Weira. To jsou hlavní z mých filmových inspirací,“ říká Steen.

V roce 2005 natočil film Sklapni a zastřel mě..., který byl jeho prvním celovečerním hraným snímek a ve kterém si zahrála mj. Aňa Geislerová, Karel Roden a Andy Nyman. K tomuto filmu napsal i scénář.

Steen Agro

scénárista, režisér