zavřít
Upravit životopis

Životopis

Stephen Dillane vystudoval bristolskou Old Vic Theatre School. Začínal jako herec v britských divadlech. V roce 1995 získal ocenění Shakespeare Globe Award za titulní roli ve hře Hamlet Petera Halla v Gielgud Theatre. Role ve hře Toma Stopparda The Real Thing mu v roce 1999 přinesla cenu pro nejlepšího herce Evening Standard Theatre Awards a o rok později nominaci na Olivier Award. Během svého působení na Broadwayi získal Tony Award (2000), Drama Desk Award (1999/2000) a Theatre World Award (2000) a byl nominován na Outer Circle Award (2000).

Na stříbrném plátně se objevil ve filmech Hamlet, Uloupená srdce, Firelight, Vítejte v Sarajevu, The Darkest Light, Rafinovaný zloděj a Válka policajtů. V roce 2001 si zahrál hned čtyři hlavní role: obsadil Charlese Harkera v akčním dramatu Tonyho Scotta Spy Game, Charlieho v thrilleru Jonathana Demmeho Pravda o Charliem, Simona v thrilleru Briana Gilberta Zjevení a Leonarda Woolfa v dramatu Stephena Daldryho Hodiny. Posledně jmenovaný film byl roce 2003 nominován na cenu SAG v kategorii nejlepší herecké obsazení.

V roce 2004 si zahrál v historickém filmu Antoineho Fuquy Král Artuš, v němž ztvárnil Merlina, kriminálním dramatu Haven Frankieho Flowerse a snímku Nine Lives Rodriga Garciy, který měl premiéru na festivalu Sundance. V létě 2005 si zahrál titulní roli v nadcházejícím historickém sportovním dramatu Harryho Vardona The Greatest Game Ever Played. Ve stejném roce se objevil jako Glen Foy ve filmu Góóól! (režie Danny Cannon)

V roce 2006 natočil také biografický film Klimt, v němž se objeví po boku Johna Malkoviche.

Mohli by vás také zajímat…