zavřít
Upravit životopis

Životopis

Steve Bacic se narodil v Lisicici v Chorvatsku ale ve dvou a půl letech se odstěhoval s rodiči do Kanady. Vyrůstal ve Widsoru v Ontariu, později se přestěhoval do Vancouvru v Britské Kolumbii. Má vysokoškolský titul z kinesiologie. Původně chtěl pracovat ve sportu buď jako trenér nebo fyzioterapeut. Je ženatý a má dvě děti, dceru a syna. Mimo jiné pracoval jako číšník a model.

Steve Bacic hostoval v celé řadě seriálů např.: Jump Street 21, Akta X, Highlander, Věřte nevěřte, Smallville, Ochránce, Hvězdná brána, Pán šelem, Dobrodružství s.r.o., Kriminálka Miami (2007), Pohotovost (2007) a v mnoha dalších. Jeho nejznámější rolí je ale asi Telemachus Rhade ve sci-fi seriálu Andromeda. Nejdříve hostoval v prvních třech řadách jako Gaheris Rhade, od čtvrté řady se ale stal regulerní postavou jako Gaherisův potomek a jeho přesná genetická reinkarnace Telemachus Rhade.

Objevil se přibližně ve třicítce filmů, z novějších například Good Luck Chuck (premiéra v ČR 22.11. 2007), Afghánistán (Afghan Knights, 2006), The Tooth Fairy (2005), Hříbě (The Colt, 2004) a dalších. Kromě herectví se Steve Bacic věnuje také psaní. Napsal a produkoval svůj vlastní film, Učitel (Teacher, 2004), ve kterém si i zahrál.

Mohli by vás také zajímat…