zavřít
Upravit životopis

Životopis

Od svého filmového debutu Prick Up Your Ears se Steven Mackintosh objevil v celé řadě filmů a televizních dramat. Transsexuála si zahrál ve filmu S dívkami je to jiné, zbabělce ve filmu Sbal prachy a vypadni a sexuálního maniaka ve filmu Armáda v sukních. V roce 2003 jsme ho mohli spatřit v kontroverzním snímku Matka.

Mezi jeho další filmy patří Memphiská kráska, Večer tříkrálový, Vysněná Amerika, Sladká pomsta, To druhé Boleynovic děvče, Člověk - tvor záhadný, Svěrací kazajka a další. Za film Péče získal Mackintosh cenu za nejlepší mužský herecký výkon od Royal Television Society v roce 2001.

Mackintosh se objevuje i v divadelních představeních. Hraje pro Royal Court, Fortune Theatre, Greenwich Theatre. Ve Snu svatojánské noci si zahrál v Bush Theatre a pro National Theatre Four nazkoušel Bouři, Zimní pohádku a Cymbelína.

Roku 2005 ztvárnil postavu upíra Tanise ve filmu Underworld Evolution (režie Len Wiseman), kde nabírá dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu.

Mohli by vás také zajímat…