zavřít
Upravit životopis

Životopis

Steven Quale spolupracuje již mnoho let s Jamesem Cameronem a podílí se na každém jeho snímku počínaje Propastí, u níž zastal roli asistenta produkce. Po krátké letní epizodě ve firmě George Lucase Industrial Light and Magic byl přizván k práci na filmu Terminátor 2: Den zúčtování, na němž se podílel jako pomocný režisér.

V roce 1992 pracoval jako kameraman na filmu Bar Crude Oasis a v témže roce zastal několik různých rolí u speciální edice filmu Propast, kterou sestříhal a vložil do ní veškerou novou hudbu. V roce 1995 Cameron Qualeho zaměstnal při natáčení 12 ponorů k vraku Titaniku. Když pak o dva roky později začala hlavní část natáčení filmu, zhostil se Quale úlohy pomocného režiséra.

Jako pomocný režisér se dále podílel na snímcích Dobrodružství Rockyho a Bullwinkla a Strašidelný dům. Na kontě má také několik reklam a hudebních videoklipů pro interprety jako Eminem, Dream nebo Montell Jorden. V roce 2001 Quale zrežíroval televizní film Oheň z produkce Lions Gate/ABC, který byl nominován na Emmy v kategorii nejlepší vizuální efekty.

V roce 2005 režíroval spolu s Cameronem film Tajemné hlubiny 3D, který je určen pro kina IMAX.

Steven Quale

režisér, asistent režie

Mohli by vás také zajímat…