zavřít
Upravit životopis

Životopis

Summer Glau se narodila 24. července v San Francisku ve státě Texas. Je nejstarší ze tří sourozenců, má dvě mladší sestry, Christie a Kaitlin. Její otec je podnikatel a matka učitelka.

V dětství byla profesionální baletkou. To ji zabíralo tolik času, že ji matka musela od 3. stupně základní školy do 12. stupně střední školy učit doma. Tajně si přála být herečkou. Později se kvůli zranění musela vzdát baletu a pomalu začala pronikat do světa showbyznysu. Nejdříve se objevila v několika reklamách a divadelních představeních.

Nakonec si ji všiml režisér Joss Whedon, poté co ji viděl v epizodě seriálu ANGEL. Summer je nejvíce známou pro svou roli v krátkém seriálu FIREFLY, zakončeným filmem SERENITY, do které ji obsadil právě Joss. Objevila se také v seriálu COLD CASE (Odložené případy), CSI a ve druhé sezoně seriálu THE UNIT.

V roce 2006, Summer hrála Tess Doerner, paranoidní schizofrenickou navrátilkyni v seriálu 4400. Zahrála si také ve filmu SLEEPOVER, v roli vysokoškolačky jménem Sally, nebo v sci-fi filmu MAMMOTH. Nyní ji můžeme vidět v novém televizním seriálu TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES.

Summer byla zvolena nejlepší herečkou roku 2005 čtenáři magazínu SFX, za její roli River Tam ve filmu SERENITY. Byla ji udělena cena roku 2005 Saturn Award, za nejlepší herecký výkon ve filmu SERENITY a byla vyhlášena nejlepší herečkou v sci-fi žánru za rok 2006.

Mohli by vás také zajímat…