zavřít
Upravit životopis

Životopis

Světlana Nálepková se narodila 2. července 1960 v Praze a zde také vystudovala hudebně dramatickou konzervatoř. V letech 1980-89 hostovala v divadle Ypsilon, od roku 1993 pak po čtyři léta v hudebním divadlo v Karlíně a od roku 1979 do roku 1989 v pantomimické skupině M. Nesvadby MIMTRIO.

Mezi řadu jejích nejúspěšnějších samostatných projektů patří Sněhurka na trampolině (1986), Tenhleten Manhatten a jiné vedlejší příznaky (1990), Marlene - písně Marlene Dietrichové zpívá S. Nálepková (1995), Láska je fata morgána (1997).

Mezi nejvýznamnější divadelní role Světlany Nálepkové patří Josefina z muzikálu Má férová Josefina a Vivan z hudební revue Zasněžená romance. Mohli jsme ji spatřit v televizních inscenacích Nebožtík si nepřál květy a Skláři či v pohádkách Princezna na klíček nebo Pindruše.

Mezi zábavné pořady, v nichž účinkovala, patří Možná přijde i kouzelník, Sněhurka, aneb Buzarem do problému a Marlen. Pro děti připravila představení Šmidli pidli aneb jak se hraje divadlo. Jako zpěvačka se zamiloval do písniček 20., 30. a 40. let.

Na CD vydala tituly Marlene, Láska je fata morgána, Jsem dívka v rytmu zrozená, Nelutij - Světlana Nálepková zpívá nejkrásnější písně Edith Piaf. Ve filmu vytvořila Světlana Nálepková role v Lásce v pasáži, Posledním mejdanu a Havárii. Její poslední filmovou rolí je sekretářka Mirka ve filmu Pánská jízda. Účinkovala v muzikálu Jeptišky, v současné době ji můžeme vidět v DIVADLE METRO, Divadle u Hasičů a v Paláci Blaník. V DIVADLE METRO hraje: Kočár nejsvětější svátosti Milovat k smrti Nevidím to černě Tanec mezi vejc.

Mohli by vás také zajímat…