zavřít
Upravit životopis

Životopis

Už od dětství se Sylvie Krobová pohybovala okolo divadla, hudby a umění vůbec. Otec Andrej Krob jí přirozeně zavedl do prostředí Václava Havla, Ctibora Turby, Libora Fáry, Z. Svěráka, L. Smoljaka, Olgy Havlové,…Marty Kubišové, Plastic People Of The Universe… Snad i proto už od osmi let začíná sama se zpěvem na LŠU a následně pokračuje na Státní konzervatoři v Praze v oboru operní zpěv (´84/´90). Vyškolený hlas použije na několika koncertech s Kühnovým sborem, skupinou Agon, Drakar a zároveň se připojuje k divadelnímu spolku svého otce divadlu "Na tahu" (Pokoušení, Horský hotel, Spiklenci, Tři sestry...) Má rodinu, děti, ale pokračuje jako herečka se spolkem svého muže Jiřího Bilba Reidingera v "Bilbo compagnie" (Déboucher/Antikódy, Kvak a Žbluňk, Staré a nové příběhy Barona Prášila, Smrt komedie, L´Ombre/Stín,…) se kterou vystupuje v Rusku, Anglii, Slovinsku, Francii, Řecku… několikrát také v ČT. Dále účinkuje v některých hrách "Studia Láďa" Ladislava Smoljaka (Hymna...) Působí i jako učitelka zpěvu /ZUŠ Dobříš/, zakládá soukromou uměleckou školu Otakárek /2003-05/…

Během všech svých povinností sama skládá, píše texty, které až s folkrockovou skupinou La Bouche od roku 2000 začíná prezentovat před veřejností. V hořkoněžných, emotivnědrásavých šansonech-baladách objevuje sama sebe a od roku 2005 je čím dál, tím častěji k vidění buď jako sólová zpěvačka s doprovodem vlastního akordeonu či piana nebo s kapelou. V prosinci 2005 kapela La Bouche skončila.

Na začátku roku 2006 se setkává se Štěpánem Smetáčkem, který jí pomůže sestavit novou kapelu (sám hraje na bicí, Michal Chroňák na kytaru a Oto Sukovský na basu) a odehrají společně do srpna 2006 okolo 20 koncertů, včetně premiéry šansonového kabaretu L´Ombre/Stín v divadle Alfréd ve dvoře. Od září 2006 působí v komorní verzi.

V listopadu 2006 nahrála, pod hudební režií Vojtěcha Havla (v obsazení Oto Sukovský - bezpražcová basa, Vojtěch Havel - cello a Sylvie K. - zpěv, akordeon, piano) a u vydavatelství Black Point music vydala CD STÍN.

Od června 2006 až do září 2007 Sylvie vystupovala s Otou Sukovským, který ji doprovázel na bezpražcovou basu. Společně, krom zmíněného CD Stín, odehráli kolem 50 koncertů.

V roce 2008, po dvou letech od svého debutu, vydává nové CD pojmenované Svět podivínů, které opět vychází u pražského vydavatelství Black Point Music.

Svět podivínů je bezbranným pohledem na svět očima umělců, v tomto případě Sylvie Krobové a klavíristy a hráče na akordeon Tomáše Alferiho, pro které není tento svět vůbec jednoduchý. Sylvii trvalo dva roky, než byla s novým materiálem spokojena. Našla nového spoluhráče, takže nové skladby mají neobvyklý doprovod dvou klavírů či piana v kombinaci s akordeonem. Svět podivínů, kde Sylvie s Alferim vypovídají zvláštním, napůl patetickým, operně dvorním, a napůl zcela syrovým stylem o svých škrábancích a krásách, je křišťálově křehký, čistý a svým způsobem klidný.

CD obsahuje také videoklip Svět podivínů, který režíroval a natočil Karel Čtveráček. Obal desky byl vytvořen s použitím obrazu akademického malíře Jiřího Sopka Světlo, který silně umocňuje náladu celého alba.

Sylvie Krobová

herečka, zpěvačka, klavíristka, akordeonistka