zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tammin Pamela Sursok se narodila 19. Srpna 1983 v Johannesburgu v Jižní Africe. Když jí byly čtyři roky, její rodina emigrovala do australského Sydney. Tammin má mladší sestru Michelle a staršího bratra Shauna. Její matka Julie, která je velkou milovnicí hudby a zkušenou hráčkou na klavír a kytaru, ji odmala učila lásce k hudbě. Tammin proto již od velmi útlého věku působila v městském divadle pro mládež v Sydney, kde zdokonalovala svoje záliby ve zpěvu, hraní a tanci. Vystudovala drama a rétoriku na univerzitě, kde promovala s vyznamenáním.

Její herecká kariéra začala rolí Dani Sutherland v seriálu Mladí a neklidní, za tuto roli byla také v roce 2001 nominována a také vyhrála cenu TV Week Logie udělovanou australskou filmovou obcí v kategorii ženský objev roku. V tomto období také začíná pracovat na svojí hudební kariéře.

V roce 2004 začíná nahrávat své první album Whatever Will Be, které se v Austrálii stalo velmi populární a písně z něj patřily k těm nejčastěji hraným v tamějších rádiích. V roce 2005 chtěla přesídlit do Velké Británie, kde chtěla prorazit jako zpěvačka, ale z nedostatku zájmu o její písně od tohoto záměru upustila. V roce 2006 se přestěhovala do Los Angeles, aby se mohla plně soustředit na hereckou kariéru. Zahrála si v několika filmech a seriálech – například ve filmu AQUAMARINE či IMIGRANTI, kde hrála společně s Harrisonem Fordem. Objevila se také v několika epizodách v seriálu HANNAH MONTANA, kde hrála společně s Miley Cyrus.

V současné době ji můžeme na televizních obrazovkách vidět v seriálu PRETTY LITTLE LIARS, kde hraje slepou dívku Jennu, které je zapletená do tajemství čtyř hlavních hrdinek.

Mohli by vás také zajímat…