zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tamsin Greig se narodila 23. února 1967 v Londýně jako poloviční židovka. Po třech letech se odstěhovala do Kilburnu. Vystudovala drama a divadlo na Birminghamské univerzitě, pak se věnovala nějakou dobu administrativě ve "Family Planning Association". V roce 1996 se přestěhovala zpátky do Londýna za nemocným otcem (přestože už se tam vrátit nehodlala). Tehdy také konvertovala ke křesťanství. Vdala se za herce Richarda Leafa, kterého poznala na natáčení adaptace Neverwhere a s ním má tři děti.

Má dlouhodobou roli v seriálu THE ARCHERS, ale vzhledem k pracovnímu vytížení její postava tráví většinu času v Maďarsku. Ztvárnila pár epizodních rolí v různých seriálech, ale největší příležitost se projevit jí poskytly až BLACK BOOKS.

V roce 2004 se objevila spolu s kolegou Dylanem Moranem ve filmu SOUMRAK MRTVÝCH. Poté hrála hlavní roli v seriálu GREEN WING, za kterou byla oceněna cenou Royal Television Society Awards 2005. Také se objevila v seriálu LOVE SOUP, účinkovala v mnoha šou a uváděla Brit Award in 2006. Účinkuje v alternativním "fringe theatre" a také je jednou ze zakladatelek tanečního spolku Flip Side Dance Company.

Mohli by vás také zajímat…