Herečka Tereza Srbová, narozená 1.1. 1983 v Praze, žijící v Londýně je v současné době nejobsazovanější českou herečkou v zahraničí. Svou hereckou kariéru odstartovala rovnou v britských a amerických filmech. Její filmový debut přišel v podobě...

Životopis

Herečka Tereza Srbová, narozená 1.1. 1983 v Praze, žijící v Londýně je v současné době nejobsazovanější českou herečkou v zahraničí. Svou hereckou kariéru odstartovala rovnou v britských a amerických filmech. Její filmový debut přišel v podobě role ve filmu Davida Cronenberga Východní přísliby. Poté získala (hned na svém druhém castingu) roli hraběnky von Lama v koprodukčním historickém dramatu Eichmann, který se odehrává během druhé světové války.

Tereza Srbová se před svou hereckou kariérou během studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy věnovala modelingu na nejvyšší úrovni, jako modelka pracovala především v Paříži a nafotila kampaně pro mnoho kosmetických a módních značek. Mezi nejprestižnější práce určitě patří kampaň pro značku Christian Dior, Clarins nebo Astor.

S nástupem herecké kariéry bývalá úspěšná modelka téměř ukončila aktivity na poli modelingu. Tereza občas zavítá pracovně i do České republiky. Naposledy si tak zahrála v klipu svých kamarádů, kapely Umakart, ve které vystupují například Jaromír Švejdík nebo Jan P. Muchow. V minulosti se také objevila po boku Kryštofa Hádka v klipu kapely Wohnout. Terezu lze nyní vidět v roli agentky Niny Pirogové v americkém HBO seriálu Strike Back 4.