zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudovala Southwest Missouri State College ve Springfieldu. Osm let žila v Texasu, kde účinkovala v dětském divadle a v TV reklamách. Pro film ji objevil Bruce Beresford, který ji obsadil do hlavní role ve svém melodramatu Něžné milosti.

Za ztvárnění postavy mladé vdovy a majitelky malého texaského motelu Rosy Lee, u níž nalezne domov a ztracenou životní jistotu kdysi známý country zpěvák a skladatel (Robert Duvall), byla nominována na Zlatý glóbus 1982. Na základě tohoto úspěchu se T. H. přestěhovala do Los Angeles a začala se věnovat práci ve filmu a v TV naplno.

Její nejúspěšnější rolí, jež jí vynesla nominaci na Oscara 1986, se stala postava Chick Boyleové, svárlivé a bigotní sestřenice třech povahově rozdílných sester (Diane Keatonová, Jessica Langeová a Sissy Spaceková), v tragikomedii podle divadelní hry Beth Henleyové Zločiny srdce (r. B. Beresford).

Ve filmu byla zatím odsouzena hrát pouze vedlejší party a v posledních letech se víc uplatňuje v TV. V 90. letech zaujala na film. plátně úlohou popudlivé sestry rodeového jezdce (Scott Glenn), protagonisty dobrodružného melodramatu Mými hrdiny byli vždy kovbojové (r. S. Rosenberg).

Mohli by vás také zajímat…