zavřít
Upravit životopis

Životopis

Theodora Remundová se narodila dne 28. ledna 1974, jejími rodiči jsou herečka Iva Janžurová a režisér Stanislav Remunda, je mladší sestrou Sabiny Remundové.

Po gymnáziu vystudovala FAMU (katedra dokumentární režie), kde na sebe upozornila několika zdařilými školními snímky realizovanými vesměs ve spolupráci s Českou televizí (Zastavení na cestě za obláčky; Jen malý kousek štěstí; Bratři; Kočky). V roce 2000 studium na FAMU ukončila absolventským filmem Standard, tvořícím první část celovečerního filmového projektu Ničeho nelituji, který byl v roce 2003 dokončen díky grantu Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Za ten obdržela Zvláštní cenu poroty na karlovarském festivalu.

Současně se studiem na FAMU se věnovala herectví. Po spolupráci na několika experimentálních projektech (Balkóny; Sedm splněných snů) začala hrát v pražském divadle Na Zábradlí, kde byla i na čas angažována, mimo jiné i v představení svých rodičů. Mezi nejzajímavější role patří Sáša v Čechovově Ivanovovi, dívka v Muchinové Táně Táně, Ilona v Orkenyho Kočičí hře, Hanečka ve Wispianskeho Wesele. Postava Claire ve hře T. Williamse Hra o dvou postavách v divadle Rubín pro ni byla dosud největší hereckou příležitostí na prknech, která znamenají svět.

Po spolupráci na několika školních (FAMU) filmech hrála v televizní povídce Jana Hřebejka Okno. Debutovala i v oblasti celovečerních hraných snímků – ve filmu Praha očima… - v povídce Michaely Pavlátové Absolutní láska. Dále vytvořila jednu z hlavních postav - Janu - ve filmu Alice Nellis Ene Bene, kde Theodora hrála se svou matkou Ivou Janžurovou. Také hrála ve filmu Výlet.

Se svým partnerem, violoncellistou Tomášem Hostičkou, má syny Kajetána (*2005) a Alfréda (*2002).

Theodora Remundová - filmografie
“Zastavení na cestě za obláčky“ (FAMU, 1993)
“Jen malý kousek štěstí“ (FAMU, ČT, 1994)
“Bratři“ (FAMU, ČT, 1995)
“Kočky“ (ČT, 1998)
„Ničeho nelituji“ (ČT, JIŘÍ PTÁČEK, FAMU, 2003)
epizody z cyklu „Velký vůz“ (ČT, 1996-2001)
epizody z cyklu „Čas pro rodinu“ (ČT, 1996-2001)
epizody z cyklu „Intolerance“ (ČT, 1996-2001)

Ene bene
ČR, 1999, 104 minut, režie: Alice Nellis
Ničeho nelituji
ČR, 2003, 83 minut, režie: Theodora Remundová
Výlet
ČR, 2002, 100 minut, režie: Alice Nellis
Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba
ČR, 2000, 95 minut, režie: Drahomíra Vihanová

Mohli by vás také zajímat…