zavřít
upravit profil

zvířecí ošetřovatel

narozen: 13. 10. 1963 Berlin-Wedding,Německo  † 22. 9. 2008 Berlin-Wilmersdorf,Německo

Upravit životopis

Životopis

Thomas Dörflein byl ošetřovatelem v Berlinské zoo, který se proslavil jako ošetřovatel populárního medvídka Knuta.

KNUT
Knut (*5.12.2006) je v zajetí narozený samec medvěda ledního,který se na jaře 2007 stal předmětem mezinárodní popularity. Po svém narození byl matkou odvrhnut. Role matky a tatky se ujal právě ošetřovatel Thomasem Dörfleinem. Od té doby byli snový pár a jejich snímky obletěly svět.

Knut a jeho bratr se narodili 5. prosince 2006 po bezproblémovém těhotenství Tosce, dvacetileté samici medvěda ledního. Stal se tak prvním medvědem ledním narozeným v berlínské Zoo po více než třiceti letech. Tosca, která přišla do Zoo z cirkusu, Knuta i jeho bratra odmítla. Po čtyřech dnech Knutův sourozenec zemřel a Knut sám byl pracovníky Zoo matce odebrán. Prvních 44 dní svého života strávil v inkubátoru.

23. března 2007 byl Knut poprvé představen veřejnosti.Berlín navštívilo okolo 400 novinářů z celého světa, aby o této události informovali.

Německý ministr životního prostředí Sigmar Gabriel Knuta, který se stane maskotem konference týkající se ohrožených druhů konané v Bonnu roku 2008, oficiálně adoptoval. Fotografka Annie Leibovitz pořídila fotografie Knuta, které budou použity během kampaně zaměřené na životní prostředí, jejímž účastníkem je i květnové „Zelené vydání“ Vanity Fair 2007.

Knut byl prvním ledním medvědem po více než 30 letech, který se narodil a přežil v berlínské Zoo. Po narození byl velký asi jako morče a čelil téměř jistému rozsápání svou matkou. 16. dubna 2007 Knut nebyl ukazován veřejnosti z důvodů bolesti zubů, která byla způsobena rostoucím pravým horním špičákem.

Neexistuje snad nikdo kdo by tohoto roztomilého medvídka neznal.

22.9.2008 obletěla svět smutná zpráva. Thomas Dörflein náhle zemřel na infarkt.

Thomas Dörflein

44 let, zvířecí ošetřovatel