zavřít
Upravit životopis

Životopis

Clueso byl první rapová star, která se objevila ve středním Německu, a tím byla vyvrácena teorie, že jedině na západě jsou úspěšní rapeři a DJ´ové.Thomas se narodil 9.dubna v Erfurtu, kde také původně studoval na kadeřníka, ale v 15-ti letech tuto školu opustil kvůli hiphopu a společně s dalšími začal vystupovat pod názvem Erfurt Projekt.

Své umělecké jméno Clueso má pojmenované podle inspektora Clouseaua, kterého si zahrál Peter Seller ve filmu Růžový Panter.V roce 1998 podepsal smlouvu s manažerem Andreasem Welskopem a brzy poté vydal první Cluesovu sólovou desku u BMG s názvem Clüsolo.Je nutné podotknout, že všechny texty si psal a píše sám. Dělá dokonce i producenta.Poté následoval krátký přesun do Kolína,ale když v roce 2004 začal vytvářet své 2 dílo Gute Musik, vrátil se zpátky do Erfurtu.Tímto dílem se Clueso posunul z rapu více k tradičním rytmům inspirovaným reggaem.

O rok později Clueso reprezentoval svůj rodný Thüringský region na každoroční soutěži Bundesvision Song Contest s písní Kein Bock Zu Geh´n.Jeho třetí LP,Weit Weg vyšlo v roce 2006. Nyní chystá čtvrtou desku So Sehr Dabei, která by měla vyjít 30.května 2008.