zavřít
Upravit životopis

Životopis

Thomas Brodie Sangster je anglický herec. Čeští diváci jej znají spíše z filmů Láska nebeská (2003) a Tristan a Isolda (2006), kde hrál roli mladého Tristana. Tento film se natáčel částečně i v České republice.

Narodil se v jižním Londýně, kde nyní žije se svými rodiči a se svou sestrou. Jeho matka je tanečnice a vystupovala v několika BBC filmech, zatímco jeho otec Mark Sangster, kromě toho, že je hudebník, vystupuje jako velká hvězda v muzikálu Lví král v Německu. Thomasův strýc z druhého kolene je známý herec Hugh Grant. Thomasovy koníčky jsou malování, tenis, řízení aut (sám vlastní starého Citroena) a bruslení. Poslouchá Eminema a skupinu Queen. Studuje hereckou střední školu Pimlico v Londýně.

Kariéra
Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 2001, kdy hrál ve filmu BBC Jim z nádraží. Později se objevil ve filmu, kde hrál hlavní roli Bobbie's Girl, The miracle of the card's (založen na příběhu od Craiga Shergolda) a Stig of the dump. Byl oceněn jako "nejlepší herec v mini-seriálech" na filmovém festivalu v Monte Carlu (2003) za roli v mini-seriálu Entrusted. Nejvíce se zapsal do povědomí filmových diváků ve svém prvním velkém filmu Láska nebeská (2003), kde hrál po boku známého herce Liama Neesona, který o Thomasovi řekl, že je to vynikající herec se skvělou pozorovací schopností a od kterého se hodně naučil. Za tento film obdržel ocenění "nejlepší dětský herecký výkon ve vedlejší roli". Thomas se později objevil ve filmové adaptaci Tátův kluk (2004) a následně hrál roli mladého Tristana (staršího hrál James Franco) ve filmu Tristan a Isolda (2006). Díky němu se dostal i do Česka (viz nahoře). Další jeho známá role byla pak ve filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee (2006), kde hrál jako nejstaršího ze sedmi dětí (role: Simon). V tomto filmu hrál podruhé (po filmu Láska nebeská) s Colinem Firthem a Emmou Thompsonovou.

V roce 2007 se objevil v seriálu Doctor Who a mluvil postavu v animovaném seriálu Phineas and Ferb. Později se pak setkal znovu (potřetí po filmech Láska nebeská, Kouzelná chůva Nanny McPhee) s hercem Colinem Firthem ve filmu Poslední legie, kde hrál mladého císaře Romula Augusta.

Poslední jeho role je ve filmu Nowhere Boy, kde si zahrál vynikajcího hudebníka a nejlepšího přítele Johna Lennona, Paula McCartneyho.

Objevil se i ve filmu The Fence vyprávějící o přeživších Holocaust. Nyní má za sebou natáčení filmu, který jde do kin Pinnocchiova dobrodružství.

Mohli by vás také zajímat…