zavřít
Upravit životopis

Životopis

Timothy získal Oscara, Zlatý glóbus a cenu Losangeleských filmových kritiků za roli ve filmu Roberta Redforda Obyčejní lidé. Poté si zahrál ve filmu Večerka, za který byl nominován na druhý Zlatý glóbus, a dále ve snímcích Daniel, Dravec a feťák, Made in Heaven, Q & A, Generálova dcera, Francouzský polibek a Nádherný holky.

Nedávno si zahrál ve filmu Johna Saylese Sluneční země a brzy jej budeme moci vidět v dramatu Kinsey. Zahrál si také v televizních seriálech Pan a paní Lovingovi, televizním filmu Vnitřní nepřítel a dokumentárním dramatu WW3. Po úspěchu televizního filmu The Golden Spiders: A Nero Wolfe Mystery jej televize oslovila s nabídkou spolupráce na dalších filmech z cyklu Nero Wolfe, na kterých se poté podílel jako režisér, herec a vedoucí výroby.

Brzy se objeví také v miniseriálu 5 Days to Midnight. Hutton zrežíroval několik hudebních videoklipů a koncertní film Freedom, který dokumentuje vystoupení zpěváka Neila Younga. Jako režisér se podílel také na jedné epizodě ze seriálu Stevena Spielberga Neuvěřitelné příběhy. Jeho celovečerním režijním debutem byl film Tunel do Číny, který byl v roce 1998 uveden na filmovém festivalu Sundance. Hutton má za sebou také bohatou divadelní kariéru a v současné době je prezidentem prestižního divadelního klubu The Players Club.

Mohli by vás také zajímat…