zavřít
Upravit životopis

Životopis

Na jevišti debutovala jako čtyřletá a brzy se začala věnovat taneční a hlasové průpravě. Uplatnila se v TV reklamách (mj. Kellogg's, McDonald's) a vytvořila postavu malé Sophie v sitcomu Camp Wilder (1992-93, Tábor u Wilderů).

Zásadní zlom v její kariéře nastal 1994, kdy učinila hned trojnásobnou zkušenost před film. kamerou po boku slavných herců. Úloha starší dcerky Jess v jímavém dramatu o alkoholismu Když muž miluje ženu (r. L. Mandoki) z ní učinila vyhledávanou dětskou hvězdu.

Po hlavních rolích dcer ve dvou rodinně orientovaných filmech (Corrina, Corrina a Andre) však absolvovala fyzicky obtížné natáčení výpravné postkatastrofické akční sci-fi Vodní svět (r. K. Reynolds), kde ztvárnila dívenku Enolu se závažným tetováním, kterou s její nevlastní matkou (Jeanne Tripplehornová) dopraví potulný samotářský Námořník (Kevin Costner) na vysněnou pevninu.

Jejím nejnáročnějším partem je zatím titulní hrdinka nového TV přepisu klasické knížky Lewise Carrolla Alenka v Říši divů (r. N. Willing).

Mohli by vás také zajímat…