zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tom ztvárnil celou řadu různorodých postav v tak nezapomenutelných filmech, jakými je M*A*S*H Roberta Altmana, Ocelové magnólie a Nový začátek Herberta Rosse (za druhý z nich obdržel cenu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli od National Board of Review, Vetřelec Ridleyho Scotta, Top Gun Tonyho Scotta, Teče tudy řeka Roberta Redforda nebo Kontakt Roberta Zemeckise.

Skerritt se proslavil také rolí šerifa Jimmyho Bocka v seriálu NBC Picket Fences, za kterou získal televizní cenu Emmy a byl nominován na Zlatý glóbus a cenu Screen Actors Guild. Svou první filmovou roli obsadil v dramatu War Hunt z roku 1961, ve kterém si zahrál s tehdy vycházející hvězdou Robertem Redfordem. K jeho dalším filmům patří Divocí tuláci, Zloději jako my, Mlčení severu, Mrtvá zóna a Jiná láska.

Na televizní obrazovce se nedávno objevil v roli generála Williama Westmorelanda v historickém filmu Path to War a v remaku klasického westernu V pravé poledne, kde obsadil roli šerifa Willa Kanea, která v původní verzi patřila Garymu Cooperovi. Zahrál si také v televizním filmu An American Daughter a seriálech Jacqueline Kennedy Onassis: A Life a Aftershock. Obsáhlý výčet jeho televizní filmografie obsahuje dále snímky Vraždy v China Lake, Loupež, Rudý král, bílý rytíř, Dva pro Texas, Miles to Go, Poker Alice, Child of the Night, Vstaň a běž domů a seriál Hunt for the Unicorn Killer.

Kromě toho Skerritt obsadil více než 60 epizodních rolí v seriálech jako Na zdraví!, Gunsmoke, Bonanza, Uprchlík, Combat!, Mannix, The Virginian nebo The Alfred Hitchcock Hour. Své režisérské ambice si splnil televizním dramatem A Question of Sex, na kteý navázal dalším televizním filmem Divided by Hate. Režíroval také několik epizod seriálů Picket Fences a Chicago Hope. V současné době se připravuje na režii filmu, který sám napsal.

Mohli by vás také zajímat…