zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tomáš Divíšek se narodil 19.7.1979 v Mostě.Tomáš Divíšek je odchovancem Slavie, v extralize debutoval v sezóně 1996/97. O dva roky později již patřil do základního kádru, kdy po většinu sezóny vedl třetí útok složený z mladíků. Po jeho boku tak mohli fanoušci vídat Petra Míku, Jana Kopeckého nebo Jana Sochora. “Mladé pušky“ vnesly do herního projevu Slavie svěží vítr a patřily také k oporám reprezentační “dvacítky“.

Na přelomu let 1998-99 odehrál v Kanadě povedený šampionát juniorů, který sice skončil pro českou reprezentaci bojem ve skupině o udržení a konečným sedmým místem, urostlý slávistický forvard ale patřil s devíti body za dvě branky a sedm asistencí k nejlepším hráčům mistrovství. Výborný výkony mu pootevřely dveře do zámořské NHL, práva na něj vlastnila od roku 1998 Philadelphia Flyers, která ho draftovala jako 195. v pořadí.

Během tří let strávených v Americe však příliš šancí v týmu “Letců“ nedostal, NHL okusil na pět zápasů a připsal si jeden gól. Většinu ze tří sezón prožil na farmě ve Philadelphii v dresu “Fantomů“. Na závěr svého zámořského angažmá odehrál devět zápasů v týmu Springfield Falcons.

Na jaře roku 2002 se tak vrátil zpět do Čech, jeho první kroky vedly do Edenu, kde chvíli s týmem trénoval, ale nakonec se ve Slavii nedomluvil na smlouvě. Dlouho však nezahálel, s nabídkou přišly Pardubice a šikovný centr se stěhoval na východ Čech. V týmu perníkářů strávil nakonec tři povedené sezóny, patřil ke klíčovým útočníkům a spolu s rychlíkem Petrem Sýkorou vytvořil sehranný a obávaný tandem.

Hned v prvním roce odehrál kvůli zranění a nemoci jen 34 zápasů, přesto si připsal na své konto slušnou porci gólů a nahrávek. Ve finále však musel se svými spoluhráči spolknout hořkou porážku od Slavie, kdy o titulu rozhodoval poslední sedmý zápas. Druhý rok posbíral nejvíce bodů během svého působení v pardubickém dresu, ale cesta Pardubic v play-off skončila už ve čtvrtfinále a jinak dobrá sezóna dostala úplně jiný rozměr. V poslední sezóně se už ale dočkal, Pardubice i jeho přičiněním získaly po šestnácti letech mistrovský titul. Vzhledem ke startu hvězd z NHL v extralize odehrál v základní části jen 35 zápasů a na ledě dostával méně prostoru, v play-off ale odehrál dobré partie a v době zranění Mikesky zaskočil v elitní řadě vedle Hejduka s Bulisem.

Poté šel zpátky do Slávie kde ho vyměnily do Plzně. Tam odehrál sezonu a půl.. a měl jít do Ruska.. ale to se nestalo, protože klub zkrachoval... Divíšek se vrátil na východ Čech,kde zístal mistrovsky titul. Je to jeden z nejlepších hráčů Pardubic, kde má smlouvu do roku 2011.

Podle slov tohoto sympatického a důrazného hráče prožil svůj nejlepší hokejový život a v sezoně 2008/09 na něj navázal v Pardubicích, ale také rád vzpomíná na Plzeň...

Tomáš je nepostradatelný a platný hráč v kádru Pardubic a také je velmi žádaný mezi fanoušky Hc Moeller Pardubice.