zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tomáš Kostka se narodil 27.8.1984 ve Zlíně. Mezi jeho záliby patří stíhací letouny, cyklistika, fotbal, hudba a in-line brusle. Oblíbeným jídlem jsou pro něj spaghetti al pomodoro a oblíbeným hercem Steven Seagal.

Svoji kariéru začal coby pilot cestovních vozů v šestnácti letech, ale ta netrvala příliš dlouho, protože po vítězství v prvním dvojdílném závodě dostal nabídku na test formulí a u nich zůstal po následujících pět let. Od školní formule Ford, se s výraznými výsledky dostal přes formuli 3 a Nissan V6 až do “předkola F1“, kterou byla a neustále je Světová série Formule Renault 3,5, ve které dokázal držet krok s takovými esy jako Robert Kubica či Heikki Kovalainen. Zazářil i při oficiálních testech formule GP2, když dostal příležitost v mistrovském týmu druhé nejprestižnější formulové série světa testovat pro ART Grand Prix vedené Nicolasem Todtem a uvedl se jako jeden z nejrychlejších nováčků.

Nyní se Tomáš soustředí na další kapitolu, kterou je DTM. V sezóně 2008 získal titul mistra České republiky v závodech cestovních vozů na okruzích s vozem Audi A4 DTM R12, které ve polupráci s továrním oddělením Audi Sport připravoval tým BRT.

Pro sezonu 2009 se Tomáš stal jezdcem nejlepší série cestovních vozů na světě DTM, kde hájí barvy Audi v týmu Kolles Futurecom-BRT, a je na čele hodnocení nováčků v této skvělé sérii cestovních vozů.

V roce 2010 Tomáš přesedlal na Mercedes C-Klasse DTM týmu Cars.cz Charouz Racing a zvítězil s přehledem ve všech kategoriích Mistrovství ČR a získal celkem čtyři tituly Mistra ČR.