zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mládežnický reprezentant, rodák z Jihlavy, odešel už v raném věku šesti let do Slavie Praha, kde od sezóny 1999/2000 pravidelně nastupoval v extralize dorostu a posléze i juniorů. První zkušenosti za seniory sbíral v sezóně 2001/02, kdy si za slávistické Áčko zkusil 4 zápasy v Tipsport Cupu. Pravidelněji v extralize nastupoval až v sezóně další, ovšem za svůj mateřský tým nastoupil k jedinému utkání. Zbytek sezóny dohrál v barvách Havířovských Panterů. Na čtyři zápasy si stihl odskočit o soutěž níž do Žďáru n. S.

V červnu 2002 byl v Torontu jako 245. draftován Edmontonem Oilers. Díky právě probíhajícímu lock outu však přišel o možnost hrát ve farmářském týmu v Torontu. Následující dvě sezóny strávil v ECHL, kde postupně vystřídal týmy Columbus Cottonmouths, Greenville Grrrowl, Toledo Storm a Victoria Salmon Kings. "Další rok, když jsem věřil, že se dostanu na farmu, tak Edmonton svojí farmu zrušil. Tak jsem se vrátil do Evropy."

V sezóně 2005/06, chtěl vyzkoušet angažmá na Slovensku a zakotvil v Dukle Trenčín. Do Ústí přišel na hostování do konce sezóny 2006/07 a jeho práva v ČR vlastní stále Slavia. Jeho otec Jindřich byl v době zlatého úspěchu v Naganu generálním sekretářem ČSLH, nyní je agentem.