zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tomáš Savka žije od roku 2004 v Praze a po úspěchu v první řadě soutěže Česko hledá SupeStar se zařadil mezi známé a vyhledávané zpěváky a muzikálové herce českého showbyznysu.

V současné době Tomáš Savka účinkuje v pražských muzikálech Angelika, Golem, Miss Saigon, Bídníci a Producenti. Zárověň navštěvuje třetí ročník Ježkovy konzervatoře, kde studuje obor Muzikálové herectví.

Tomáš vydal dvě CD, první krátce po soutěži Já si tě stejně najdu, a druhé o rok a půl později pod názvem Neslibuju modrý z nebe.

Tomáš vystupuje také veřejně se svým programem na různých akcích po České republice. Nemalý zájem je o jeho pěvecké umění na poli swingu. Už v soutěží Česko hledá SuperStar se blýskl a ohromil svým swingovým vystoupením. Zpívá s vyhlášenými orchestry jako je Big Band Felixe Slováčka, orchestr Václava Hybše nebo mladšími swingovými kapelami.

Tomáš Savka má svoje oficiální internetové stránky, kde může každý najít aktuální informace o jeho vystoupeních v divadlech i o dalších akcích: www.tomassavka.com

Svým přirozeným zpěvem zaujal diváky i porotu, i když dlouho si myslel, že právě její předseda s jeho výkonem příliš spokojen není. Ondřej Hejma totiž prohodil, že by nedržel hladovku za to, že Tomáš nebude s Leošem Marešem v Esu. Tomáš však výrok pochopil právě naopak a Hejmovi odpověděl, že ho také nikdo k žádné hladovce nenutí. A nedorozumění, které tak trochu čerstvému finalistovi kazí radost z vítězství, bylo na světě.

Ve zkratce:
- postoupil z 2. místa (12 % hlasů) spolu se Sámerem Issou
- zpíval We Are The Champions (Queen
- soutěžil s číslem 3614
- hraje na housle
- do soutěže se přihlásil díky své přítelkyni, která je zároveň jeho učitelkou zpěvu

Mohli by vás také zajímat…