zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jako dítě začínal v Městském divadle Mladá Boleslav, kde v letech 2003 – 2009 hrál v inscenacích Tvrdohlavá žena, Josefina, Můj přítel Harvey a naposledy v Manželství po italsku. 

V roce 2007 debutoval ve filmu „Gympl“ rolí šprta Martina v režii Tomáše Vorla, který ho později oslovil i k vytvoření postavy poručíka Šídla v jeho dalším filmu „Ulovit Miliardáře“. V zatím posledním Vorlově filmu Cesta do lesa (2012) ztvárnil roli čundráka a obhájce. S Petrem Nikolaevem nyní natáčí dokumentární drama Cyril a Metoděj. Často také spolupracuje na studentských filmech pro FAMU a FAMO. 

Absolvoval několik workshopů se zaměřením na muzikál vedených režisérem Radkem Balašem a soukromě studoval zpěv u Lindy Finkové, v současnosti u Pavly Fendrichové.
Mezi lety 2008 - 2012 studoval činoherní herectví na DAMU pod vedením Daniela Hrbka, Apoleny Veldové, Tomáše Pavelky a Tomáše Töpfera.
Cení si také setkání a práce s osobnostmi, jakými byli např. David Peimer, Martin Huba, nebo jeden z nejlepších světových herců Oleg Tabakov. 

V pražském divadle DISK se již objevil v rolích Sanitáře ve hře Kazimír a Karolína (2009), Trigolla v Poprasku na laguně (2010), Kreonta v Euripidově tragédii Médea (2011), dále Bulanov v inscenaci Ostrovského Lesa a v režii Štěpána Pácla také jako Lutz Mirch v incenaci Hosté.
Nyní působí v Divadle Na Jezerce, kde hraje roli Regniera de Montigny v komorním muzikálu Já, Francois Villon. Dále v divadle Semafor zkouší muzikál Sedmero havranů, ve kterém se ujme role Prince (premiéra leden 2013).

Působí v dabingu (pravidelně dabuje např: Gibsona v novém seriálu na Disney Channelu Farma RAK a namlouvá komentář k pořadu Česko Slovensko má úspěch), a také rozhlase. Příležitostně se věnuje koncertnímu melodramu a jako zpěvák vystupuje v hudebním uskupení PO TEE.

Mohli by vás také zajímat…