zavřít
Upravit životopis

Životopis

Choi Seung Hyun je popisován jako "Big Brother" BIG BANG. Předtím než se přidal k BIG BANG byl znám jako Tempo. YG zaměstnanci mu říkají Keun Seung Hyun, což znamená "Velký Seung Hyun".

Samozřejmě členové mu říkají jak T.O.P tak Seung Hyun. T.O.P dobře mluví a je extrémně tvrdohlavý. Má rád, když je vůdcem věcí a vždy řiká, co si myslí.

Předtím než se stal členem BIG BANG, tedy za dob Tempa, byl nejznámější hvězda mezi underground hip-hop rappery. Vystupoval v mnoha underground klubech a také v roce 2003 vyhrál "Rap Battle" KBS Radia. Tempo je druhý rapper v BIG BANG a je velmi talentovaný a to nejen v rapu, ale i v Beatboxu.

V roce 2007 byl pozván do KBC Music Award a měl vystoupit s Hot Issue songy, ale nemohl přijít, protože zkolaboval.

T.O.P nezůstal jen u hudby, ale byl zatáhnut i do herectví. Úspěšně zahrál roli nejlepšího školního rváče v korejském drama I Am Sam. Jeho role jako Chae Mu Shin (Musin) a jeho herecký talent ohromil fanoušky i mnoho dalších diváků.

Také vystupoval v MV Red Roc pro písničku "Hello", kde si oholil hlavu. Ale také vystupoval v MV Gummy (YG Family), které neslo název "I'm sorry" s Sandara Park.
Jeho první debut, v drama "I Am Sam" byl velmi úspěšný. A jelikož má T.O.P na hraní talent, bylo oznámeno, že v roce 2009 bude hrát v drama IRIS po boku Lee Byung Hun.

Bylo také oznámeno, že v druhé polovině roku 2009 vydá T.O.P také, stejně jako G-Dragon a Tae Yang, sólové album!