zavřít
Upravit životopis

Životopis

Trace Adkins se narodil 13. ledna 1962 v malém Lousiánském městě Sarepta. Již od dětství hrál na kytaru a poslouchal klasickou country, soul a rokenrol.

Poté, co absolvoval střední školu, přihlásil se Trace na technickou universitu v Lousianě, mezitím hrál také fotbal a studoval hudbu. Stále však nemohl najít sám sebe a nakonec vzal práci technika na vrtné plošině u jedné olejářské firmy. Tam pracoval několik let, ale nakonec u něj zvítězila láska k hudbě a Adkins se rozhodl, že se jí bude věnovat profesionálně. Vstoupil do gospelového kvarteta, které se jmenovalo New Comitments. Společně s nimi pak cestoval po regionu a nahrál s nimi také dvě alba.

Počátkem 90. let se ale rozhodl, že se vydá na sólovou dráhu. Začal hrát po klubech v Texasu a Tennessee, později se přestěhoval do Nashvillu. Zanedlouho poté co přijel, ho kontaktoval Scott Hendricks, prezident společnosti Capitol Nashville, kterému se Adkinsova hudba velmi líbila a podepsal s ním nahrávací smlouvu. Hendricks, který byl navíc i producentem alba dua Brooks&Dunn, Alana Jacksona či Faith Hill, dohlížel i na práci na debutovém albu Trace Adkinse.. to vyšlo v roce 1996 pod názvem "Dreamin´out loud". Hit "Every light in the house is on" se dostal až na třetí místo hitparády. 1997 - vyšlo druhé album "Big time". 1999 - třetí album "More". 2001 - čtvrté album "Chrome". 2003 - album "Comin on strong". 2005 - zatím poslední album "Songs about Me".
Trace Adkins patří mezi představitele tzv. nových tradicionalistů a je typickým svým sytým barytonem.

Nominace na ceny CMA:
1997 - Cena Horizon - (pro nejlepšího nového umělce)
1997 - Video roku - (klip "Every Light In The House")
1998 - Cena Horizon - (pro nejlepšího nového umělce)

Mohli by vás také zajímat…