zavřít
Upravit životopis

Životopis

Absolvovala newyorskou Fordham University. Už v sedmi letech tančila flamenco v taneční skupině svých rodičů a o dva roky později hrála na jevišti v muzikálu Becca.

Od konce 70. let účinkovala na Broadwayi např. v muzikálech Runaways a Godspell. Uplatnila se jako dětská herečka v TV i ve filmu, kde debutovala hlavní úlohou dvanáctileté Franny, poznamenané rozchodem rodičů (John Lithgow a Kathryn Walkerová), ve snímku Bohaté děti (r. R. M. Young).

Účinkovala v TV školních speciálech A Movie Star's Daughter (Dcera filmové hvězdy), Starstruck a jako host vystoupila v TV seriálech Kate & Allie, Kay O'Brien, Spenser: For Hire (Spenser: K pronajmutí) a The Human Factor (Lidský faktor).

Během 90. let se přehrála do postav mladých žen: první manželka baseballové legendy Babea Rutha (John Goodman) v životopisném portrétu Babe (r. A. Hiller); vychovatelka Meg Marchová, nejstarší ze čtyř dcer (Winona Ryderová, Kirsten Dunstová, Samantha Mathisová a Claire Danesová) obětavé ženy válečného veterána (Susan Sarandonová), v romantickém snímku podle románu Louisy May Alcottové Malé ženy (r. G. Armstrongová).

Jejím manželem je herec Robert McNeill.

Mohli by vás také zajímat…