Tweet se narodila jako Charlene L. Keys 4. března roku 1971 v Rochesteru a v dětství zde začala zpívat v kostelním sboru. Postupem času se formoval její velice vyvinutý smysl pro hudbu. Tweet se narodila do hodně hudebně založené rodiny a kromě...

Životopis

Tweet se narodila jako Charlene L. Keys 4. března roku 1971 v Rochesteru a v dětství zde začala zpívat v kostelním sboru. Postupem času se formoval její velice vyvinutý smysl pro hudbu. Tweet se narodila do hodně hudebně založené rodiny a kromě zpívání se věnovala i hře na kytaru. Nyní je jednou z nejuznávanějších rnb a nu-soulových zpěvaček.

Na začátku 90. let se stala členkou skupiny Sugah, kde spolu s ní vystupovaly další tři zpěvačky. Během jejího působení v této skupině se setkala se svou pozdější velkou kamarádkou rapperkou Missy Elliott a jejím producentem Timbalandem.

Po letech působení v Sugah propadla roku 1999 Tweet depresím z neúspěchu skupiny a po pár pokusech v bezvýdělečných zaměstnáních se rozhodla spáchat sebevraždu. Byla opravdu rozhodnutá to udělat, avšak den před plánovanou sebevraždou Tweet zavolala její stará známá Missy. Ta přišla s nabídkou, zda by Tweet nechtěla udělat vokály na její album Miss E.So Addictive, čímž jí zajistila přísun financí. Od této chvíle nazývá Tweet Missy svým andělem strážným.

Po několika spolupracích na mnohých albech většinou od lidí kolem Missy Elliott vydala roku 2002 debutové album Southern Hummingbird, plné emocí a občas velmi zlých životních zkušeností. V hitparádě Billboard se umístilo na třetím místě a figurují na něm skladby jako Oops (Oh My), kde hostuje Missy Elliott, Call Me nebo Best Friend, kde můžeme slyšet vokál od skvělého zpěváka Bilala.

Druhé album vydala Tweet roku 2005 a pojmenovala jej It's Me Again. Kvůli špatnému promotion se mu nedostalo takové odezvy, jakou by si zasloužilo. Přesto se jedná o skvělé album, na kterém můžeme najít například skladby Cab Ride, Turn Da Lights Off, Could It Be nebo duet s Tweetinou patnáctiletou dcerou - Two Of Us.