zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tyler Mane se ve filmu Halloween 2 (2009) podruhé ujal role masového vraha Michaela Myerse. Tato náročná role vyžadovala, aby Mane nahlédl hluboko do duše vraha a s pomocí režiséra vnesl do hororového žánru neobvyklou hloubku a komplexnost. Ve stejném roce dokončil práci na westernu Gunless, v němž se Mane ujal naopak komediální role kováře.

Tento všestranný herec, který má rád obtížné role, vlastní také produkční společnost Mane Entertainment. Ta v současné době pracuje na hororu/ thrilleru Penance Lane, v němž si Mane zahraje čerstvě propuštěného trestance.

Jeho nejznámější rolí byl Sabertooth ve filmu X-men. Po celém světě si ale získal stálé příznivce rolemi ve filmech jako Trója, Vyvrženci pekla, Král Škorpion, Špinavej Joe nebo Černá maska II. V letech 1986 až 1999 se věnoval profesionálnímu wrestlingu a procestoval celý svět. Ve stejné době si začal plnit další sen – stát se hercem. Jak sám říká, wrestling se od herectví příliš neliší, protože i v ringu hrajete specifickou roli. V roce 1992 měl šanci si zahrát v divadle – ačkoliv šlo o roli zápasníka, dozvěděl se hodně o klasickém herectví a svoje zkušenosti následně zúročil v dalších rolích.

Mohli by vás také zajímat…