zavřít
Upravit životopis

Životopis

Utada Hikaru, vlastním jménem Iwashita Hikaru se narodila 19. ledna 1981. Je jednou z nejproduktivnějších japonských hvězd. Toto tvrzení dokazuje fakt,že prodala víc jak 40 000 000 nosičů a její anglický projekt nazvaný jednoduše "Utada" ji proslavil i ve světě.

Původně se chtěla pohybovat v žánru R&B,což měla v plánu, ale moc se jí nedařilo,tak se k radosti posluchačů rozhodla vydat cestou směsice experimentálního popu a klasických japonských rytmů.Dokáže plynule mluvit 4 jazyky,čímž se vymyká klasickým japonsko-anglickým zpěvačkám,jí na první pohled podobným,a díky své přirozenosti dokázala okouzlit,stejně jako nespočet svých fanoušků,zástupce společnosti Square Enix.

Dne 6.září 2002 šokovala svatbou s o 15 let let starším režisérem svých MV Kiriyou Kazuakim.Utada se narodila jako jediné dítě hudebního producenta Utady Teruzaneho a slavné zpěvačky "Enka" Fuji Keiko (občanské jméno Abe Junko),kvůli kterým se později vydala na dráhu zpěvačky.Prostě jí požádali,jestli by pro ně nebyla schopná napsat písničku.To zvládla s takovou grácií,že jí otec přizval jako vokálistku do nového projektu,kterým prakticky začala její kariéra.

Ráda fotí,kreslí obrazce vlastní krví a zbožňuje příběhy "Emily the Strange" natolik,že se sama rozhodla je přeložit do japonštiny.