zavřít
Upravit životopis

Životopis

Raná léta a emigrace
Narodil se v Praze - Karlíně. Vystudoval Gymnázium Jana Nerudy a vnitřní obchod na Vysoké škole ekonomické (1978). V den své promoce, 13. listopadu 1978 odešel z ČSSR do Švýcarska a později do Německa. V roce 1980 založil v Hamburku cestovní kancelář Fischer Reisen, která se - dle vlastního životopisu - stala již v polovině 80. let největší soukromou cestovní kanceláří v Německu.

Návrat do Československa
Po roce 1989 Václav Fischer přesídlil do Československa a od roku 1990 zde začal prodávat zájezdy. Svoji cestovní kancelář v roce 1996 prodal a investoval do nákupu letadel (Fisher Air) a do dalšího rozvoje svých firem v ČR (vydavatelství Fischer, Fischer Collection) a do expanze na Slovensko, do Maďarska a Polska.

Václav Fischer v politice
V srpnu 1999 jednoznačně zvítězil v prvním kole doplňovacích voleb do Senátu (71,24 % hlasů) za obvod Praha 1 a stal se prvním nezávislým senátorem Parlamentu České republiky. Předvolební kampaň poznamenaly mimo jiné billboardy s nápisem "Homosexuál v Senátu? Proč ne. Václav Fischer do Senátu. Čtyřprocentní menšina", na něž Fischer v rozhovoru pro MF Dnes reagoval: "Moje orientace je bohatší. Můj život doprovodilo mnoho žen a také několik mužů a já jsem se tím nikdy netajil." Po skončení svého tříletého mandátu senátora v roce 2002 z politiky odešel.

Podnikatelské neúspěchy
V roce 2003 byla na jeho společnosti Fischer, s. r. o. a Fischer Air vyhlášena exekuce, která se týkala i osobního majetku Václava Fischera. Byl nucen svoje firmy prodat. Veškeré okolnosti kolem prodeje se pořádně neobjasnily a Fischer se řadu let domáhal svých nároků soudní cestou.

15. srpna 2007 se vzdal českého občanství a ponechal si jen německé, které má od roku 1984.

V roce 2008 působil Fischer jako ředitel leasingové firmy Aircraft leasing Meier&Fischer (AMF) v Hamburku a byl také obchodním a marketingovým ředitelem německé Tomi Tour GmbH, která 17. července 2009 vyhlásila bankrot v české cestovní kanceláři Tomi Tour s. r. o. Svoji činnost pak rozvíjí v Německu.

Václav Fischer

63 let, podnikatel