zavřít
Upravit životopis

Životopis

Václav Ševčík (narozen 6. prosince 1953, Brno) je zpěvák a textař působící v duu Eva a Vašek.

Jeho domovem bylo a je Blansko. Na základní škole se začal učit v hudební škole v Blansku na akordeon, ale radost z toho neměl, nebavilo ho to. V době po osmé třídě se mu do ruky dostala kytara, a tak se Václav Ševčík naučil během pár týdnů všechny písničky, jejichž akordy si zapisoval.

Při nástupu do středního odborného učiliště mu polužáci ze třetího ročníku nabídli, zda by nechtěl k nim do kapely, což přijal. Roku 1970 hostoval v kapele při Lidovém škole umění v Blansku, kam také po rozpadu učilištní kapely přešel a kde se stal kapelníkem. Kapela dostala název LŠU Blansko. V roce 1973 ji přejmenovali na VERMONA. Přihlásil se na vojenskou školu, kde při zahájení studia uslyšel z klubovny známý zvuk Big Beat. Vydal se za zvukem kapely, kde ve vojenské skupině scházel bubeník a než se Václav Ševčík nadál, seděl za bicími.

Hudba mu opět vstoupila do života. Doma v Blansku se stal členem kapely Tempo ČKD, v níž hráli staří zkušení muzikanti.Akordeon Václava Ševčíka provázel všude, kde pracoval. Nejprve v Sokolnicích u Brna, pak v Adastu Adamov. Tam se také přihlásil do kurzu pro kapelníky.

Po čase vznikla skupina SURF.