zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vanessa Lynne-Marie Lengies je kanadská herečka a zpěvačka.
Její otec je německého a matka egyptského původu. Začínala v kanadských televizních pořadech jako Sponk!, Bojíte se tmy?, Radio Active a Populární mechanika pro děti. Namluvila roli Emily v animovaném seriálu Arthur. V roce 200 měla hlavní roli ve filmu Krysouni.

V roce 2002 byla obsazena do seriálu American Dreams, kde si zahrála teenagerku Roxanne Bojarski. Děj seriálu se odehrával ve Philadelphii v šedesátých letech a Roxanne se stane jednou z tanečnic v pořadu American Bandstand, kterou moderoval Dick Clark. Seriál měl 3 série a poslední epizoda se vysílala 30.3.2005

V roce 2005 si spolu s Hilary Duff a Heather Locklearovou zahrála v komedii Dokonalý chlap. Ve stejném roce si také zahrála roli servírky Natasky v americkém filmu Hele kámo, kdo tu vaří?a získala roli i v pokračování filmu s názvem Uvaříme, uvidíme. V roce 2006 ztvárnila gymnastku ve filmu Rebelka, kde hrála spolu s Jeffem Bridgesem a Missy Peregrym.

Zahrála si roli Sophii v dramatickém seriálu Monarch Cove. Také hrála v komediálním seriálu Squeegees.

Od roku 2009 do 2011 se objevovala jako sestra Kelly Epson v seriálu Sestra Hawthornová. V první sérii měla vedlejší role a po další dvě série byla v seriálu již pravidelnou postavou.

V srpnu 2011 byla obsazena do vedlejší role Sugar Motty do třetí série televizního muzikálového seriálu Glee.

Mohli by vás také zajímat…