Ivana alias Viana Bartošová je dvojče známější Ivety Bartošové.Sestry si nejsou příliš podobné. Ivana byla odjakživa energická, odolná, průbojná, trucovitá a měla hodně sebedůvěry i sebejistoty. Za mlada spíše kamarádila a vyváděla s klukama,...

Životopis

Ivana alias Viana Bartošová je dvojče známější Ivety Bartošové.

Sestry si nejsou příliš podobné. Ivana byla odjakživa energická, odolná, průbojná, trucovitá a měla hodně sebedůvěry i sebejistoty.
Za mlada spíše kamarádila a vyváděla s klukama, raději nosila kalhoty a jezdila na koních. Nerada chodila za mlada do tanečních. Pravý opak svého dvojčete, které plní stránky bulváru.

Rok jezdila kolem světa na lodích a prý ví co je to dřina.

Ivaně alias Vianě vadilo, že s ní vlastní sestra – dvojče nechce mít umělecky nic společného a také ji vadilo, když bylo někde napsáno pouze I. Bartošová. Nebylo totiž rozpoznatelné, zda se jedná o Ivetu či Ivanu a tak se rozhodlo, že si bude říkat Viana z prostéhu důvodu, že Iveta se zpíváním začala dříve.

Ivana alias Viana bodovala v letech 1988 až 1991 okolo dvacátého místa v tehdy prestižní anketě popularity Zlatý slavík.

Později jezdila s TOČRem jako sólová zpěvačka. Udělala velké turné po plesfestech v NDR a měla tam velký úspěch. Později dělala diskžokejku ve Švýcarsku, kde se i vdala a dnes tam má s manželem obchod. Na pěveckou kariéru u nás zapomněla, až v roce s 1996 nazpívala duet se svoji sestrou Ivetou „S láskou“ na Ivetino album Čekám svůj den.